Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet ösztönözni a...

Hogy lehet ösztönözni a "lusta" babákat, hogy intenzívebben szopizanak?

Figyelt kérdés

3 hetes kislányom éjjelente "konfort-szopizik", 5-10 perc intenzívebb szopás után bealszik, persze ha elveszem a cicit tőle máris felébred és kéri vissza. Órákat elszórakozunk így, ő nem lakik jól, én meg másnap hullafáradt vagyok, mert alig alszom valamit.

Próbálom mindig ébrentartani, macerálni, tarkóját csipkedni, de nem hatásos, egy idő után bármit lehet vele csinálni annyira beájjul!

Másnál is van ilyen probléma? Mit csináltok, hogy valamicskét aludni is tudjatok??

Köszi a válaszokat!


2010. máj. 23. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:
figyu, nehéz az eset, látod, válasz sem jön rá. Valahogy ki kellene bírnotok, hogy éjjel 3-4 óránként egyen, annál gyakrabban semmiképp. Este jól etesd meg, ne hagyd hogy idő előtt abbahagyja a szopit és még mikor te lefeküdnél, próbáld meg félálomban (ő) megszoptatni. Az a cél, hogy aludjon át 6 órát kaja nélkül. És ha nem alszol vele egy szobában, az is segít, mert akkor tényleg csak akkor ébreszt ha már nagyon éhes és nem ugrassz minden rezdülésére.
2010. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés!!!

Az én kisfiam is ezt csinálja mostanában (4 hetes), az első két hétben 20-25 perc alatt végzett, most meg kell az egy óra is neki. Ő is úgy bealszik, hogy nem lehet felébreszteni, csak ha beteszem az ágyába, akkor sír. Tényleg az van, hogy így ő sem lakik jól és én sem tudok pihenni. Nem tudom, hogy mit lehetne tenni!?

2010. máj. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!