Ha nem igény szerint szoptatom 3 hetes babámat, hanem 3 óránként, akkor kínálnom kellene vízzel is?
Melegben biztos hogy kell. De ha nem fogadja el, nem szomjas. Különben is az anyatej első része a "viz" , a szomjoltó. Lehet inkább az kellene neki.
De őszintén megmondva, nem értem ezt a 3 óránkénti szoptatást. Miért ne lehetne az 2 vagy 4 is? Ahogy a baba kéri, mi se időre éhezünk meg. De ez a te dolgod.
Kisfiam 5 hónapos koráig csak szopizott, azóta csőröspohárból issza a vizet, most 9 hós, de 8 hónapig csak anyatejes volt :S
Ilyen pici babának semmiképpen ne adj vizet. Ha nagyon fáj a hasa,akkor köménymagos vagy ánizs teát adj.
A szopásoknál ne ragaszkodj mereven a három órához. Hasznos,ha leméred minden szopás után,hogy mennyit evett. A babák 5 perc alatt is képesek sokat szopni,és félóra alatt csak nagyon keveset. Ha méred,akkor tudod majd,hogy éhes-e vagy sokat evett. Ha keveset szopott,akkor már 2-2,5 óra után is szoptasd meg. Ha sokat szopik,akkor lehet,hogy alszik 4 órát is,de ilyenkor ne keltsd fel.
Ha kéri előbb, akkor valóban nem igény szerint szoptatsz.
Szerintem a bukásnak nem sok köze van hozzá milyen gyakran eszik.
Inkább refluxos, akkor viszont, ha jön vissza sav is, kimondottan kínzás nem adni neki tejet illetve vizet adni rá. Nem véletlen bukja is ki.
Á, itt van egy nagy baki, moira!!!
Figyelj, az emésztetlen tejes-történet teljesen más dolog, itt tudod elolvasni, hogy hogyan is van pontosan!
Egyébként pedig, az anyatej 1-1,5 óra alatt kikerül a gyomorból, úgyhogy emiatt egyébként sem kellene még plusz 1 órát várni a szoptatással. De ígyse-úgyse kell!
A bukás biztosan nem az emésztetlen tejtől és igen valószínűtlenül a gyakori szoptatástól van! Sokkal inkább azért, mert a babád ilyen típus és/vagy azért, mert sok levegőt nyel szopi közben (ahogy a másik kérdésednél már írtuk neked). Azokon a tippeket túl, amiket adtunk, nem nagyon tusz mást tenni, illetve várj türelemmel, az idő javítani fog ezen.
Egyébként, ha a babádnak jó a hangulata, közérzete és láthatóan nem különösebben zavarja, hogy bukogat, akkor te se aggódj ezen annyit! A kicsik lelkiállapota általában nagyon jól tükrözi a "baj" súlyosságát vagy hogy egyáltalán van-e. Ellenben, az eüsök gyakran sikeresen ráparáztatják az anyukákat olyasmire is, ami nincsen, csak azért, mert pár dolog nem úgy műxik a gyerkőcnél, mint a nagykönyvben. Idővel majd te is látni fogod ezt. ;)
Az időre szoptatást pedig én is javaslom, hogy gyorsan felejtsd el, mert egyéb, valós és komoly szopis gondokat is okozhat nektek! Ne az órát nézd és ne méricskéld a babádat minden szopinál, hanem próbálj megnyugodni és rá figyelni. Igyekezz kitalálni, mit szeretne, mi esne neki jól, mert meg tudja neked mutatni, mizujs, csak meg kell őt értened.
És végül, nem tudom, ajánlottam-e már neked, de most megteszem, mert szerintem szükséged lenne rá ezek után:
www.lll.hu
Itt pontos információkat olvashatsz a szopiról és arról, milyen dolgokon kell már tényleg aggódnod.
A csecsemőkor egyik gyakori panasza a bukás, az első hónapokban minden második babánál előfordul. Minden bukás egyben reflux is, vagyis a gyomortartalom a nyelőcsövön keresztül, passzív módon visszajut a garatba. Ha innen a külvilágba is kijut, akkor bukásról beszélünk. Ebből következik, hogy minden bukás reflux, de nem minden reflux bukás. A mindennapi gyakorlatban a reflux és a bukás lényegében azonos jelentésű fogalmak.
Írta Dr Veres Gábor
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!