Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak az emésztésemmel...

Mit csináljak az emésztésemmel, hogy babám hasa ne fájjon?

Figyelt kérdés
2 hós kisfiam nem hasfájós. Viszont én a szoptatás miatt rengeteget eszem és nem is nagyon kell megválogatnom az ételeket, mert nem fáj a hasa tőle. Viszont én nagyon felpuffadok néha és ég a gyomrom. Amikor nekem nagyon rossz napjaim vannak emésztés terén, akkor viszont neki is nagyon fáj a pocija. Mit csináljak, a kenyértől, krumplitól, mindentől felfújódok. Hogyan tehetném rendbe az emésztésem? Amúgy már az volt a 3. szülésem és mindig így járok szoptatás alatt. Lehet, hogy a hormonok miatt?
2011. júl. 11. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
off: 9hós babám még szoptatom, s ugyanezt tapasztalom. Mikor már nem szoptattál, akkor abbamaradt a felfúvódás? Köszönöm, s bocsánat, hogy visszakérdezek! Szép estét!
2011. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Amikor hasonló cipőben jártam, az segített, hogy visszafogtam a szénhidrát fogyasztásomat, és főleg husi, zöldség, némi gyümölcs lett a menüm. A tejtermelés nekem nem esett vissza ettől az étrendtől. Pláne kerültem az édességeket, fehér kenyeret, tésztát, hüvelyeseket, krumplit, stb. Esetleg egy kis Normaflor kúra is szóba jöhet, vagy élőflórás joghurt. Sok boldogságot a babához!
2011. júl. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nekem nincsen babám, 21 éves vagyok, de egészen pici korom óta érzékeny a pocim. Édesanyám lehetőségei szerint elveti a gyártott gyógyszereket, ami ma már nem is olyan nagy baj. Nekem mindig minden alkalommal segített a köménymagtea. szinte percek alatt megszűntet mindenféle hasi fájdalmat és rendezi a bélmozgást. Érdemes kipróbálni, én 2 hónapos korom óta ezt iszom, ha nincs rendben odabent valami. (Egyébként nem gyakori) Azt gondolom, hogy amíg pici a gyermek, nem kell feltétlenül "méregerős" főzeteket itatni vele (bár z sem okozna óriási problémát), elég egy "lightos" kis adag. Sok sikert, remélem segíteni tudtam!


Üdv, Orsi

2011. júl. 12. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igyál almaecetes vizet, amikor úgy érzed hogy puffadsz, vagy túl jól laktál. Nagyon segíti az emésztést és egyéb csodás anyagokat is tartalmaz. Babának nem árt. 1 pohár víz 1-2-3 kiskanál almaecet (ne a boltit, hanem vásárold bioboltból vagy ecetboltból) igény szerint.
2011. júl. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Most voltam hasi Uh-n és epe polipom van. Diétáznom kell. Bővebben nem tudok még róla semmit, most fogok utána nézni a neten. Orvosohoz már csak egy hét múlva megyek konzultálni.

2011. júl. 16. 11:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!