Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy 2 hetes babának mennyi a...

Egy 2 hetes babának mennyi a napi (anya) tej adagja, és mennyit kell egy hét alatt gyarapodnia?

Figyelt kérdés
Szeretném leellenőrizni, hogy van-e elég tejem a babám számára, mert körülöttem mindenki kételkedik ebben. A babám 3200 g-mal született. Ma, 2 hetesen 3415 g. Gyakran eszik, de kis mennyiségeket, és amúgy eléggé sírós baba. Nem szeretném tápszerezni, csak azért, mert másoknak úgy tűnik, nincs tejem. Kérlek, segítsetek ki konkrét adatokkal vagy olyan oldallal, ahol utána tudok nézni!
2009. márc. 18. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Oldalt nem tudok javasolni, de szerintem szuperül gyarapszik a babád, főleg ha azt nézzük, hogy a születési súlyból még fogyni is szoktak. Azt hiszem havonta fél kiló körül "kell" gyarapodni.

Ne hallgass másokra, ha te úgy érzed, hogy elég a tejed, akkor úgy is van. Állj ki az igazadért.

Amúgy fejni tudsz?

2009. márc. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2009. márc. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Miután szopizott, csak nagyon keveset tudok még lefejni, de szoktam, hátha ezzel is több termelődik.

Remélem, még kialakul a kereslet-kínálat, s lesz elegendő tejem.

2009. márc. 18. 12:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Szio, en nemreg tettem fel ilyen kerdest. legkonnyebben kiszamolni az adagjat:

(merleg ruhastol, elotte-utana, hogy tudd, mennyit evett)


(Tiszta súly (KG)x 150): étkezések száma


Például a fiam 3,8 kiló, azt szorzom 150-el, az 570, és mivel 8x eszik naponta, osztom 8-al, így kijön, hogy kb 72 milit kell ennie. Persze hol tobbet eszik, hol kevesebbet, mint mindenki.


Onnan tudom, hogy jóllakott, hogy már nem hideg a kis keze, illetve nem szoritja okolbe, nem fesziti be, nem jatszik cséphadarót vele.


Sajnos nekem keves a tejem, én sem adtam neki tapszert, amikor kellett volna, korhazba is kerultunk, pedig gyarapodott a súlya :( Úgy megijedtem, és atertekeltem mindent, hogy azóta, ha nincs eleg tejem, kipótlom. Vettem egy Szoptanít keszuleket, azóta a tejem is több, ugyhogy remelem nem sokaig kell mar hasznalni.

2009. márc. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!