Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól és miből itatjátok a...

Mikortól és miből itatjátok a babátokat vízzel?

Figyelt kérdés

Hányszor kel naponta szopiznia, hogy még ne legyen szükséges vizet adni neki? Miből itatjátok, ha úton vagytok?Cumisüveg mikortól ajánlott, hogy ne legyen cumizavar?

S teát mikor kap először?

Kicsit sok kérdés, bocsi:)


Kisfiam fél éves, még csak anyatejet kapott


2011. máj. 23. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
1 napos volt, hogy kapott babavizet, mert sárgult, és még nem volt elég tejem. Ma 2 hónapos és szinte mindennap iszik cumisüvegből egy picit. 1 hete kb vegyesen étkezik, mert kevés a tejem, de zömében még így is szopis. Ha úton vagyunk, és nem tudom szoptatni, cumisüvegből iszik, és utána elfogadja a cicit ugyan úgy. Teát 2 hetesen kapott először hasfájásra, de ízesítés nélkül. Ha van elég tejed, akkor elég az neki, bár ha nagyon meleg van, azért megkínálhatod egy kis vízzel is.
2011. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én fél évig csak anyatejet adtam. De volt,hogy a lefejt tejet este még odaadtam cumisüvegből és nem lett cumizavaros. Fél évesen már elég nagy. Cumisüvegből a legegyszerűbb,de hallottam olyat aki rögtön pohárral kezdett és soha semmit nem ivott cumisüvegből.
2011. máj. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10 hetes a babám (anyatejes), és már próbálgatom vízzel kínálni cumisüvegből.
2011. máj. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kb 8 hónapos volt, amikor először adtam neki inni, mert kérte, látta ahogy mi iszunk. Azóta pohárból iszik, másból nem is próbáltam.

Ha úton vagyunk és szomjas, akkor cicit adok neki, szomjoltásra tökéletes az első néhány korty (most egy éves a gyerkőc). Amúgy általában vizet kap, néha jó híg gyümölcs-, vagy gyógynövényteát, vagy 100%-os gyümölcslevet, szintén higítva.


Ha igény szerint szoptatsz, akkor még ráérsz itatni, de ha úgy ítéled meg, akkor ilyen melegben megkínálhatod egy kispohárból (jó, ha kifele hajlik a pereme, pl a kalinka vodkás féldecis pohár, nálunk eleinte abból ivott).

2011. máj. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

5,5 hós kora óta, a hozzátáplálással kezdtem itatni is.

szopi után kínáltam gyümölccsel/zöldséggel, utána vízzel. kis likőrös pohárból itattam. 10 hós kora óta adom rendes pohárban a vizet, ő fogja 2 oldalról a poharat, én az alját (én döntöm, ő tartja). gyönyörűen iszik "egyedül".

10 hósan próbáltam 1. Janás vizet adni neki (ennek csőre van, ami csak lyukas, tehát folyik a víz). ebből iszik, amikor úton vagyunk. de pohárból többet iszik. így más egy műanyag poharat+Szenkirályi vizet tartok a babkocsiban, abból itatom.

2011. máj. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

... teát még nem adtam, szerintem majd ősztől, 1 év után.

cumisüveget sem adtam soha, nem akartam, hogy bekavarjon (bimbóvédő is cumizavart okozott nála.)

2011. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lányom 2 hetes korától ivott-nagyon sűrű tejem volt-rettenetesen szomjas volt szegény-a kisfiamnak, most 8 hetesen adtam vizet, mert rájöttem, szegény szomjas a nagy melegben.Cumizavar nem volt és nincs.
2011. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

1. Annyiszor szoptasd, ahányszor jelzi neked. Ha szomjas, szólni fog, ne aggódj. ;)

2. Először üvegből ittunk, utána csőrösból, aztán sportitatóból, jelenleg pedig már rendes csavar-kupakos üvegből. Az üveg a legkényelmesebb, mert ez az egyetlen, ami nem folyik. Az itatók is jók voltak, de amint elkezdte szétrágni őket, orron-szájon folytak, hiába a szelep meg a csöpögésmentesség...

3. Már nyugodtan használhatsz üveget, ha elfogadja. De, az ördög nem alszik: azért figyeld, hogy nincs-e vele gond, cumizavar elméletileg bármikor kialakulhat.

4. Mi is ekkortájt kezdtünk el külön inni, sokáig hipp almás-citromos gyerekteát ittunk, nagyon szerettük. De bármit is adj neki, lehetőleg jól higítsd fel, hogy ne szokjon hozzá (túl korán) az édes ízekhez, különben nehéz lehet majd pl. a főzelékekkel.

2011. máj. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!