Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor maradt el nálatok egy...

Mikor maradt el nálatok egy szoptatás, és melyik volt az?

Figyelt kérdés
6 hónapos koráig csak szoptattam a Kisfiam, lassan kezdjük a hozzátáplálást. Szeretnék sokáig szoptatni, ezért amit lehet, tudatosan csinálnék. Az biztos, hogy szoptatás után, vagy 2 szoptatás között fogunk kóstolgatni. De mikor van az, hogy egyszer csak elmarad egy szoptatás és kiváltja a szilárd étel? Észreveszi az ember, hogy szopi helyett azt kéri, vagy hogy? Nektek milyen időközönként váltott ki egy szoptatást a szilárd étel?
2011. máj. 23. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:

7 hónaposan és déli(6 hósan kezdtem hozzátáplálni

1 éves kor után a délelőtti.

2011. máj. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok :) 6 hósan kezdtük, 10 hós lassan, még mindig 5x szopik, pedig 3x eszik mellé és elég nagy adagokat (húst, joghurtot is). Szóval még nem váltottunk ki egy étkezést sem...
2011. máj. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az ötóraiból lett gyümölcspépes nasi :) Délutánonként nyűgösködött, a cicin sírt, kétségbeesésemben hívtam a védőnőt és ő mondta, hogy próbáljak almapépet adni. Akkor múlt 4 hónapos a babám és ez bejött (nasira vágyott :) ) A többi étkezés tejci ciciből.
2011. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Hű, nálunk jó sokára. :)

7 hónapos volt, amikor elkezdett kóstolgatni (megvártam, amíg ülni tud, és első perctől kezdve darabos kaját eszik, önállóan, tálcáról), mindig odaültettem ha én ettem, szóval lényegében az elejétől kezdve napi háromszor evett, reggeli/ebéd/vacsora menü volt, de igazi mennyiséget csak kb egy hónap múlva evett meg.

Talán a déli cici maradt el először, de nem is igazán tudom, annyira összevissza cicizett mindig (most is gyakran kér cicit olyankor, amikor nekem eszembe sem jutna). Mondjuk nálunk nem is volt soha cél kiváltani a szoptatást, meg cicin is alszik el, most egy éves.

2011. máj. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is most kezdtük el a hozzátáplálást, most úgy csinálom, hogy délelőtt új ételt kóstoltatom, és délután meg kapja a "régit". Bár én azért is csinálom, így mert kicsit többet kellene híznia a lányomnak. :)

Étkezést nem hagytunk el mert mindig először cicit kap, és ezek után meg kapja a szilárdabb ételt.

Volt itt egy hozzászóló aki 7 hónaposan kezdte el a hozzátáplálást. Addig ugyanúgy nőtt a bab súlya? Vagy esetleg állt egy picit?

2011. máj. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha sokáig akarod szoptatni, akkor előbb mindig szopi, utána kóstolgatás.

a 2 szopi közt nem a legjobb megoldás, mert akkor a gyomrában mindig van valami. jobb, ha hagyod "pihenni".


mi 8 hósan váltottuk ki az 1. étkezést, az ebédet. akkor váltottam ki, amikor láttam, hogy sok ételt és vizet is megeszik.

2011. máj. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

9.02-nek, én kezdtem 7 hónaposan emberi :) kaját adni a fiamnak. Igazából soha nem volt gond a gyarapodásával, sőt. 3620 grammal született (54 cm), 7 hónaposan volt 9,5 kg, 11 hónaposan 11,4 kg. Mondjuk jó hosszú gyerek (egy évesen 82 cm), a súlya ellenére nem kövér.

Sokat cicizik még, és tudatosan nem is adok neki nagyon hizlaló, tápláló kajákat, pl ha krumpli van meg cékla, akkor több céklát teszek bele, vagy a gyümölcsök közül is próbálom a kevésbé töményeket adni (alma, narancs, mandarin, kivi - a banán ellenében), ha húst, vagy májat eszik, akkor mellé párolt zöldséget kap, krumplit/kenyeret/rizst (vagy más gabonát) nem.

2011. máj. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!