Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől nyálkás a kisfiam széklete?

Mitől nyálkás a kisfiam széklete?

Figyelt kérdés

Szopik és tápszert is kap.Már 2 hónapja nyákos neki/3 hós a kicsi/.Mutattam védőnőnek,ő nem találta furcsának.Kérdeztem a gyerekorvost,azt mondta elő szokott fordulni,ha szépen gyarapszik nincs gond vele.

Engem mégis idegesít.1 hónapig szépen kakált,utána híg lett és nyálkás.Ma már büdi is volt neki,nem olyan mint egy normális széklet.Bocsi a részletes lírásért.

Ugye nem lehet tejallergia?Mert már arra is gondoltam.


2011. máj. 2. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs vele, nyugi. Nekünk is szokott előfordulni. Hol van napokig, hol hirtelen semmi. Elmúlik nyugi! Eleinte rendszeres volt, de már pár hónapja nem találkoztam vele. Most 14hós.

Amúgy lehet, h a fogai miatt. Azzal szokott összefüggésben lenni a kaki. Mikor az én fiam fogzik, akkor a napi egy helyett 3-4x is van, és ki is szokott pattogzani a popsija(sajna). A barátnőm bűzösebbre panaszkodott.

2011. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen,fogzunk is :(Lehet tényleg az miatt is lehet,ez eszembe sem jutott.

Köszönöm szépen a választ!

2011. máj. 2. 18:04
 3/7 xStefix ***** válasza:
Mióta kap tápszert?
2011. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tápszertôl lehet büdi. Miénk is kapott egy másfél hónapig ebben a korában kevert étrendet, akkor eléggé büdi volt :) és a pocija sem szerette az össze-visszaságot.

Ha feltûnôen sokat nyálzik, akkor valószínûleg a foga lesz már valahol a mélyben, attól lehet hígabb.

Nem akarlak megijeszteni és babáknál nem is tudom (!!), hogy van, de felnôtteknél akkor nyálkás, ha valami gyulladás van. Nekem jó 10 évig volt krónikus (colitis), tejtôl pláne, pedig nem vagyok allergiás, de mástól is (antibiotikum, stressz) elôjött. Ha nagyon elszánt vagy, vérvételbôl meg lehet állapítani, van-e allergiája vagy gyulladása.

De ha nem rossz a közérzete és mint írod, gyarapszik szépen és még orvos is látta, akkor nem hiszem, hogy baj lenne...

2011. máj. 3. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Születése óta kap tápszert is.

A közérzete jó persze van olyan is,hogy kicsit nyűgösebb mint szokott lenni.

Ma hajnalban zöldes volt neki.

2011. máj. 3. 08:52
 6/7 xStefix ***** válasza:

Túl sok tejcukor – sok első tej – gyakori mellváltás:

"Ha a csecsemő gyakran, rövideket szopik, és az édesanya minden alkalommal a másik mellét kínálja fel, a baba valóban hasfájóssá válhat. Ennek azonban nem az az oka, hogy a félig emésztett tejre frisset szopott, hanem az, hogy rövid szopásai alkalmával mindkét mellből csak az ún. első tejet fogyasztotta el. Ez a tej laktózban gazdag, ami gyakran puffadást, így hasfájást okoz, a baba széklete pedig hígabb, ZÖLD színű lesz. Elkerülhetjük ezt a helyzetet, ha a babát ugyanarra a mellre tesszük vissza, hogy alkalma legyen a mellet kiüríteni, és a zsírdúsabb, hátsó tejhez eljutni."


Károsodott bélbolyhok – laktóz-intolerancia:

"A bél felszínét finom kis bélbolyhok borítják, ezek teniszpálya nagyságú felszívófelületet hoznak létre. A bolyhok azonban rendkívül sérülékenyek, betegség, fertőzés, antibiotikumos kezelés alatt és után nehezebb az emésztés, akár átmeneti laktóz intolerancia (tejcukorérzékenység) is kialakulhat. Ennek egyik jele a híg, habos, ZÖLD széklet. Ha a szoptatott csecsemőnél észlelünk ilyet, nem kell abbahagyni a szoptatást, hiszen az anyatej összetevői segítik a bél regenerálódását."


Ételérzékenység, -allergia:

"Ha egy szoptatott kisbaba érzékeny egy bizonyos ételre, akkor előfordulhat, hogy szoptatás után nyűgös, hosszú ideig vigasztalhatatlanul sír, vagy egy kis alvás után hirtelen látható kellemetlenségérzettel felébred. Az ételallergia más jele lehet: kiütés, csalánkiütés, ekcéma, kisebesedett popsi, száraz bőr, zihálás vagy asztma, eldugult orr vagy megfázásszerű tünetek, piros, viszkető szem, fülgyulladás, ingerlékenység, hasfájás, az emésztőrendszer problémái, hányás, székrekedés és/vagy hasmenés, vagy ZÖLD és nyálkás, esetleg véres széklet."


(www.lll.hu)

2011. máj. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
Nálatok én a tápszerre gondolok. A tehéntej fajidegen fehérje, nehezebb emészteni, jobban megterheli a szerveket.
2011. máj. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!