Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kamillateát hogyan készítsem...

Kamillateát hogyan készítsem székletlazításhoz?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kisfiam.

Milyen arányban? Cukorral "ízesítve"? Hogyan?


2011. ápr. 25. 18:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Csak anyatejet kap. Mostanában épp, hogy van széklete, elég sűrű és sokat erőlködik emiatt.
2011. ápr. 25. 18:23
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem max 50 ml-t adj neki, halvány színű legyen és egy mokkáskanál cukrot tehetsz bele, mert az hajlamos lazább székletet okozni. És kicsit meleg, de ne forró legyen.
2011. ápr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sima fehér cukrot?
2011. ápr. 25. 18:37
 4/9 anonim ***** válasza:
azt
2011. ápr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyerekorvossal beszélj. Mi is anyatejesek vagyunk, s mondta, hogy ne adjunk neki se vizet, se teát. Csak kánikulában.
2011. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

A gyerekorvos nincs mindig ott, hogy hallja, hogyan sír keservesen szegény gyerek, mert nem tud kakálni. Ilyen esetben igenis kell valami más az anyatejen kívül. Ettől még nem fogja elhagyni az anyatejet és csak teázni.

Kb. 3 dl-be tegyél 1 filtert, addig áztasd, hogy kis színe legyen. Ebbe tehetsz 1 mokkáskanál sima cukrot. Langyosan itasd. Nálunk fél órán belül olyan eredménye volt, hogy nem győztem pucolni a babát. :)

Vehetsz Mecsek baby teát, ez édeskömény és kamilla keveréke, nagyon jó, a szomszéd babát rendszeresen itatni kell vele, különben annyira szenved, hogy végigordítja az éjszakát.

2011. ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem.

Ha azonnal nincs eredmény, akkor ezt a főzetet mennyit ihatja egy nap?

(a védőnő egyébként mondta, hogy lehet vizet adni, persze nem állandó esetről van szó)

2011. ápr. 25. 21:16
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

egy alkalommal mennyit (hány ml-t) ivott babád?

2011. ápr. 25. 21:16
 9/9 anonim ***** válasza:

(fili)

19:58-nak Igaza van. Ha elkezded a teát a bevitt folyadékkal arányosan fog csökkenni a szopott anyatej.

Magyarul jóllakik a teával. Nem tudom mennyi kakit kakil.

Próbáld hason fektetni, hogy fel tudja húzni a kis lábait és jól tudjon nyomni. És kérdezz szoptatási tanácsadót csak az mondja meg mi a jó.

2011. júl. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!