Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet e kamillateát adni 3...

Lehet e kamillateát adni 3 hetes babának?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
lehetni lehet de minek?
2010. aug. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
nagyon halványan csipet cukorral. de tényleg, minek? Nem tud kakilni?
2010. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Én szoktam, de olyan világos, majdnem átlátszó. Csak egy kis íz kedvéért. Picit erősebbet, cukorral, hashajtónak(kicsit nagyobbnál)

Szerintem ilyen melegben megszomjazhat a pici is, hiába az anyatej.Akárki akármit mond! Egy kicsikét ihat, de a forralt víz nem jó ízű, ezért kb 5 virágot 2dl vízbe, egy percre.

2010. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 xStefix ***** válasza:
100%

Mire? Szoptatott vagy tápszeres babának?

Anyatejes és vegyesen táplált babának "csak úgy" inni nem adunk más folyadékot (pláne nem kamillateát), kizárólag tápszeresnek pedig forralt és lehűtött vizet lehet, ha igényli.

Hasfájásra sem elsősorban ezt szokták javasolni.

Borogatni nem tilos vele - de újabban ez is a gyakori allergének közé került, úgyhogy csak óvatosan, pláne, ha valaki allergiás rá a családban.

2010. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
lehet, de felesleges! anyatejesnek elég szomjoltó a tej, ha pedig tápszeres, inkább vizet adj neki. ha nem akarsz a forralással-hűtéssel szórakozni, vegyél babavizet (Jana, Szentkirályi) és itasd azzal, mert ha rájön, hogy van tes is, később se fogod tudni leszoktatni az édes löttyökről! (tapasztalat sajnos...)
2010. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
tes=tea bocsi!
2010. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Folyadékkal táplált babának nem kell külön folyadékpótlás, csak az értékes anyatej elől foglalja a dárga helyet a pici pocijában. Az anyatej nagyon híg, hígabb, mint a tehéntej, de sűrű ejszínre gondolj nem olyían az állaga. Szomjoltásra is kiváló, nem csak a tápértéke magas.
2010. aug. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
de sűrű ejszínre = ne sűrű tejszínre gondolj (elírtam, bocs)
2010. aug. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia. Én pl. szoktam a kizárólag anyatejes babámnak néha babavizet adni, amikor megyünk valahova vagy sétálni megyünk és nem tudom megszoptatni. Így kibírja míg hazaérünk és azonnal cicire rakom. Annyit iszik a vízből amennyi neki kell. A védőnőmet és a dokit is megkérdeztem és mind a ketten azt mondták hogy ha elfogadja akkor adhatok neki nyugodtan.

Kamillateát még nem adtam neki, de szerintem nem is fogok.

2010. aug. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, csak víz helyett gondoltam.
2010. aug. 4. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!