Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szedjem a "csodaszereket"?

Meddig szedjem a "csodaszereket"?

Figyelt kérdés
MEddig kell alkalmazni a tejserkentő teát és a homeos bogyót? Nagyon sokat küzdöttem, hogy legyen elég tejem. Most 8 hetes a babám, és a kezdettől fogva eszem a urtica urens-t(2X5bogyót), laktoherbet és kecskerutafű teát iszok. Az elején sokat fejtem, volt, hogy a 7-5-3..fejést is csináltam. Eszembe jutott., hogy ha újra kell szaporítani akkor mit fogok csinálni?Vagy akkor kell ezeket alkalmazni, ha a már beállt szopi után-növekedési kiugráskor pl-szeretnék még többet? HA abbahagyom nem fog csökkeni a tejem?
2011. ápr. 21. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:

A sok folyadék és gyakori mellretétel mellett anno nekem csodaszernek csak a More milk vált be, napi 4 bogyó (valszeg, mert vízhajtós gyógynövények vannak benne). Most olyan kétnaponta szedek egyet, ha eszembe jut, inkább a lelkiismeretem megnyugtatása végett :) Ha növekedési ugrás van, vagy megcsappan picit a termelés, akkor egyrészt hagyom többször, többet szopizni a babám, és mellette 2-3 napig napi 2 bogyót szedek.

Meg igyekszem mindig legalább 3 litert inni.

2011. ápr. 22. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

Folyamatosan nem szükséges használni őket, pláne nem egyszerre többfélét, mert gátolhatják egymás hatását.

Ha úgy érzed, van elég tejed, hagyd el őket vagy tartsd meg mondjuk az egyiket és szoptass tovább igény szerint. Elvileg így is elég lesz. Ezek a "csodaszerek" elsősorban szaporításra vannak, ahogy a nevükben is van, nem "sima" szoptatáshoz.

2011. ápr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Akkor maradok csak a laktoherbnél! Azt még szeretem is!:)
2011. ápr. 22. 16:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a homeós bogyók jöttek be/ricinus communis 5 ch/de csak 2-3 nap szedem,ha úgy érzem,hogy kicsit több a tejigény.A fiam hatalmas étvágyú és mivel csak szoptatni szeretném 6-7 hónapos koráig,ha úgy éreztem,kevesebb a tejcsi szedtem pár napig.Eddig segített,már 5 hónapos és csak anyatejet kap.De nem szabad folyamatosan szedni őket!
2011. ápr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!