Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha csak fejek, mert nem...

Ha csak fejek, mert nem szopik a baba, akkor hogyan tudom szaporítani a tejem a 77553311 módszerrel?

Figyelt kérdés
Naponta max 260 ml tejem van,így a 6 hetes kisfiam csak 2 teljes anyatejes étkezést kap.Mivel 3-4 óránként fejek,jön is tej(reggel 100-120 ml,napközben max 60 a 2 ciciből összesen),így hogy tudom kivitelezni ezt a módszert?
2011. ápr. 14. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

sűrűbban fejjél, 1,5-2 óránként akkor dupla annyi tejed fog termelődni.

lll.hu oldalon van szoptatási tanácsadó, én ilyen helyzetben biztos kihívnám, megtanítja a babádat szopizni.

fejéssel szinte képtelenség 1 évig fenntartani elegendó tejmennyiséget, rá kéne venned, hogy szopizzon

2011. ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Befelé fordul a mellbimbóm,bő 1 hétig csak szopott bimbóvédővel,de már kapaszkodtam a székbe sírva úgy fájt minden szívás,ömlött a vér,a kakája is vérdarabos volt.Próbáltam először bimbóvédő nélkül természetesen,nem harapott rá sehogy,ekkor mondták a csecsemősök a b.védőt.Az első gyerekemnek azzal se kellett a cicim:(A fiam szopna,de 1 óra alatt 40 ml-t szív ki,múltkor vérhólyagot szívott rá 10 perc alatt,akkor azt mondtam h nem kapja meg többet.Pedig nagyon bírom a fájdalmat,tűrtem is,de a végén már több volt mint a pokoli fájdalom:(:(
2011. ápr. 14. 14:54
 3/11 A kérdező kommentje:
Másfél óra múltán 10 ml ha jönne.Így is fejjem?
2011. ápr. 14. 14:55
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is legalább 1,5-2 óránként kellene fejni.

Sajnos vannak olyan babák akiket nem lehet megtanítani szopizni. A lányom is ilyen volt, nagyon gyenge volt a szopis reflexe. Én 7,5 hónapos koráig fejtem. A cicin csak csügött, és szopizott, de annyira gyengén, hogy alig jütt neki max 60 ml-t tudott egy fél óra alatt szopizni. Azért rátettem, mert legalább a feelingje megvolt neki, és nem csak a cumizás. Viszont 7,5 hónap után teljesen kimerültem. Éjjel is fejtem, amikor a lányom már 6 hetesen átaludta az éjszakát. A saját tejem így sem volt elég, kaptam mellé fagyasztott tejet. Soha nem tud annyira hatékony lenni a fejés, mint a szopi.

Kipróbáltam a More milk kapszulát is, nem volt rossz, de sokat nem ért, max 30-40ml-vel több, amikor szedtem és hát drága.

Most azt hallottam, hogy a Dévény módszer is lehet megoldás olyan esetben, amikor a baba nem szopizik megfelelően, mert van amikor olyan izmai vannak letapadva a kicsinek, ami gátolja azokat a mozdulatokat, amik a szopizáshoz kellenek. Hát, nem tudom, de ez is egy lehetőség. Sajnos mi ezt nem próbáltuk, mert már nagyobb volt a lányom, amikro hallottam erről, de más miatt jártunk Dévény tornára és mozgásban tényleg sokat fejlődött a lányom, amikor jártunk párszor.

Mindenesetre én is a www.lll.hu oldalt ajánlanám figyelmedbe. Nekem is sokat segített onnan egy tanácsadónő.

2011. ápr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyre több fog, ha sokat fejsz majd. Attól lesz több. Nem baj, ha eleinte kevés jön 1,5 óra múlva, majd beáll a kereslet. És sokat igyál!!!!
2011. ápr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A more milket én is szedem vasárnap óta,nem érzek drasztikus változást.Ma reggel 100 helyett mondjuk 125 jött,örültem is:)Most 4 óra múltán 60.Megpróbálom 2 óránként,hátha vmivel több lesz.Köszi.:)
2011. ápr. 14. 15:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak ne add fel. Én úgy szaporítottam, hogy 2 óránként fejtem, és az első 3 napban egyre kevesebb lett, még a korábbi összmennyiséget sem érte el. Azt mondtam magamnak, ha egy hát alatt nincs változás, akkor befejezem, mert nem éri meg a kínlódás. AZ ötödik napra lett ugyanannyi tejem mennyiségben mint amikor kezdtem, és az előirányzott egy hét elteltével már 100ml-vel több volt. Még egy hétig fejtem, mire beállt úgy, hogy elég volt a napi mennyiség a kicsinek, plusz naponta 50-70ml-t el is tudtam tenni. Kitartás, és megy a drukk:)
2011. ápr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
More milk nekem is csak pár nap múlva hatott. Ami még jó volt, az urtica urens, és a ricinus communis CH 5. Homeós bogyók, nekem segítettek még ezek is.
2011. ápr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

15:14!

Huhh,ez jól hangzik,és sejtettem h kevesebb lesz eleinte.Neked sem volt elég a tejmennyiség minden étkezésre?A fiam a napi 5-6 kajából 2 anyatejeset kap.Úgy szeretném ha mind az én tejem lenne.Fene bánja ha csak fejve is,de olyan jó látni mikor kétpofára habzsolja és kis tejes az arca,az én tejemtől :P:)

2011. ápr. 14. 15:19
 10/11 A kérdező kommentje:
És meddig fejtél 2 óránként?Miután beállt a napi elegendő mennyiség,még akkor is?Vagy akkor milyen gyakran kell?
2011. ápr. 14. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!