Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit adtok az anyatej mellett...

Mit adtok az anyatej mellett a babának?

Figyelt kérdés
Tudtok valami jó cikket ajánlani arról, hogy nincs szüksége a babának az anyatej mellett vízre és teára? A hozzátáplálás előtti időszakra gondolok. Én úgy tudom, hogy teljesen felesleges, ugyanis az anyatej 87%-ban vízből áll és minden megtalálható benne, amire egy babának szüksége van.
2011. ápr. 13. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, jól tudod, ha anyatejes a babád,akkor semmi mást nem kell neki adni.Se teát,se vizet,mert a tej szomjoltó is,meg éhségcsillapító is.Az az étele is,meg az itala is a babának.Esetleg majd nyáron a nagy melegben lehet egy kis vizet adni.
2011. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg valaki tud egy linket, ahol leírják, hogy a WHO is azt ajánlja, hogy anyatej mellett nincs szükség vízpotlásra?
2011. ápr. 13. 15:27
 4/10 anonim ***** válasza:
semmit
2011. ápr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt egy WHO-s link (angol):


[link]


Miért fontos ez Számodra?

2011. ápr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Koszi szepen, ezt kerestem.

Anyosom mondja allandoan, miert nem adok a ket honapos babamnak vizet meg teat. Hiaba magyarazom neki, hogy ez mar nagyon elavult dolog, mar nem szokas es teljesen felesleges, sot, ha adnek, annyival kevesebb anyyatejet szopizna, ami sokkal, de sokkal ertekesebb a szamara. Es persze, tobb gyerekorvos is ezt tanacsolta. Es a nagy melegben sem kell, mert az anyatej csillapitja a szomjusagot ugyanugy. Ezert kerestem cikkeket, hogy megmutassam neki, mert mindig elohozza ezt a temat...

2011. ápr. 13. 20:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Az enyémnek pl szüksége van vízre! Ugyanis ha két etetés között tejet kap, akkor vége a napunknak, elkezd fájni a hasa, ordít egész nap, az amúgy kiegyensúlyozott, nyugodt baba. Sokszor csuklik etetések között és zavarja nagyon, a sírástól sem múlik el neki. Egy ideig vissza tettem cicire, de sírás lett a vége, így a dokinéni ajánlotta, hogy vizet kapjon, ha csuklik, vagy ha úgy látom, hogy szomjas!

Szóval minden babára nem igaz!

2011. ápr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem adtam semmit,és nyár volt,kánikula.
2011. ápr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Így már értem. Különben gondoltam, hogy valamelyik nagymama miatt kell a cikk. De tud angolul az anyós?


Én is csak szoptattam a babámat, a legnagyobb melegben is, neki elég volt. Nálunk anyukám jött mindig azzal, hogy adjak teát is, mert az anyatej nem elég. Az egészben az a legviccesebb, hogy ő nem szoptatott soha, a testvéreimmel mind tápszeresek voltunk. Szóval neki semmi gyakorlati tapasztalata nincs a szoptatásról.


Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy a magyarázkodás nem segít, egyszerűen úgy kell csinálni mintha nem hallanád a "jótanácsot", akkor állnak le vele.

2011. ápr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tudom. Nálunk szerencsére az anyukám minden ilyesmiben támogat engem, és ellát valóban hasznos tanácsokkal a baba szempontjából.

Após nagyon jól tud angolul, lefordítja neki:)

2011. ápr. 14. 12:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!