Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet hogy kimarad a növekedsi...

Lehet hogy kimarad a növekedsi ugrás? Lehet hagynom kéne, csak a cicit? De akkor üvöltene egész nap, mert 30-40 ml vel nem elégszik meg, és kb ennyi van 2 óra alatt a 2 cicmben. (ezt inkább ki szoktam fejni)

Figyelt kérdés

Eddig mindíg tudtam ha volt, héten 12 hetes a babám, és még nem jelentkeztek a tünetek. ugyanúgy kér enni, igaz pótolni kell délután, lehet hogy azért nem kéri sűrűbben a cicit, mert megkapja a "maga kis adagját"?Már két hete tapasztaltam hogy nem elég a tejem délután, és ezért pótolok, mindíg annyit hogy a napi adagja kb meglegyen. Védőnőm tanácsolta, hogy figyeljem így: 5,2 kg X 150= 780, ennek ellenére ha nem pótoltam akkor 550-600 között tudott szopizni, most ezt egészítem ki 700 körülre.

Többet kéne adnom? Miért nincs jele az ugrásnak? elég neki ennnyi?


2011. márc. 7. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ezt a 150-es szorzót nekem is mondogatták, de a lányom ennek a kicsivel több, mint felét ette. (csak anyatej, szopott), és nagyon keveset hízott mindig. De neki elég volt annyi, én nem pótoltam. A fejéssel kevesebb jön le, mint amennyit kiszívnak. A lényeg, hogy jól lakjon, ne számolgass.
2011. márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Felejsd el méregetést, meg a táblázatokat.

És ne pótolj!!

Soha nem mértem mennyit ettek gyerekeim, annyiszor, és annyit, amannyit kértek.

A kicsi 2 éves és még szopik lehet ha állandóan méregetek stresszelek, már 2 hónaposan elapadt volna.

2011. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem se a számokat nézd, hanem a babád! ha kér enni, szoptasd meg. lehet, hogy 2-3 napba fog telni, amíg beindul a több tej, de akkor be tudja állítani magának a szükséges mennyiséget.

az, hogy fejésnél 30-40ml jön, az más ügy. a fejőgép nem indítja meg úgy a tejleadást, mint a babád közelsége, szopizása. sőt, van olyan is, hogy gyakorlatilag nem tud semmit fejni az anyuka, a baba mégis kiszopizza a kellő mennyiséget!


ha úgy érzed, hogy kevés neki a tej, 2 óránként tedd mellre, igyál sokat és pihenj sokat! ezzel teszel meg a legtöbbet a babádért!

2011. márc. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem szopizik annyit a babám, mint amennyi elő van írva. Sőt jóval kevesebbet, és mégis majdnem 1 kg-t hízik minden hónapban.
2011. márc. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

HA elégedett és jól érzi magát és gyarapszik a súlya, ne pótolj! Ez a tápszeres babáknak van kitalálva, nem a tejeseknek.

Nálunk pl eleinte sokkal többet evett, mint "kellett volna", most meg már kevesebbet. Minden attól függ, mennyire tápláló a tejed... :)


Örülj neki, hogy az, mert ezek szerint az!

2011. márc. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

ok. köszönöm a válaszokat.

De mit csináljak ha megszoptatom és üvölt hogy éhes, szó szerint Kékül a feje, tehát nem elégedett, próbáltam hoyg visszateszem és ha kell egy órtát szoptatnám, de nem kell neki ha üres. két órát de még egyet sem szeretnék vele így tölteni, mert nagyon sajnálom ha sír. mit csináljak hagyjam sírni, muszály pótlást adnom ilyenkor. Azt csináltam az elején, hogy cici, és ha nem volt elég neki akkor fagyasztóból tej, de van hogy 30-at szopizik , és tényleg üres a cicim, akkor hagyjam éhesen sírni? Nem a számoknak élek, de muszály most mérnem mert idegesít hogy nincs tejem , és figyelem hogy esetleg nő e a mennyiség, sok mindennel próbálkozom.az sem egyszerű üvöltő gyerekkel a vállamon pótlást adni, ill készíteni. ezért van hogy inkább fejek, és így nem hergeli fel magát a kevés tejtől, hanem azt pótlásként megkapja legközelebb

2011. márc. 7. 17:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor viszont tényleg pótolj. Hogy szoptatsz? Váltott mellből? Visszateszed az elsőre? Hogy adod neki a pótlást? Nehogy cumizavar legyen a vége...
2011. márc. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Jaa és hány óránként eszik? Nem tudod 2 óránál jobban kitolni?
2011. márc. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

sok sikert!

az biztos, hogy a szopi alatt is termelődik tej, szóval sosem teljesen üres. akkor minél hosszabban kéne szoptatni, és gyakrabban próbáld. pár nap alatt be kell állnia.

ha bizonytalan vagy, kérj segítséget szopi tanácsadótól:

[link]

2011. márc. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

általában így eszik: 7 körül, 10 körül, 14 körül, 17 körül, és este 20 körül.AZ ébredéstől függ, mert van hogy fél hétkor kezdünk, és van hogy csak 8 kor eszik.

Szóval több mint 2 óra tellik el a szopik között,régebben amikor még nem volt ez az őrület, akkor 30 percet is szopizott, de akkor sem cumizott sokáig a cicin, valahogy neki erre nincs igénye. mindkét mllből etetem már , és van hogy 4-6 ciciből kap.mostanában 10.15 perc alatt kiszopizza ami van benne, reggel egyedül amikor 200 körül szopik akkor 25 percbe tellik, aztán nem kell neki.

2011. márc. 8. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!