Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kellene, ajánlott lenne...

Kellene, ajánlott lenne szoptatós melltartót viselnem? Mert nem hordok, nagyon meg fog ereszkedni a mellem? Amúgy kismellű vagyok.

Figyelt kérdés
és egyáltalán milyen szoptatós melltartót javasoltok?
2011. febr. 8. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

A mell megereszkedése leginkább a génektől függ. Van, aki nem is szoptat, és mégis megereszkedik neki szülés után, és van a másik véglet, mint Te meg én.


A szoptatós melltartókból a legkisebb A kosarúból is kiestem a babám 4-5 hónapos korától, így vagy semmit, vagy sportmelltartót hordok, amit fel lehet húzni, de leggyakrabban (így télen) rugalmas anyagú testhez álló pántos trikót, aminek a felső részét húzom le szoptatáshoz, így a derekam nem lóg ki (mert fázós :o)


Mára második babám, közben sem lett lógós a mellem, ugyanolyan picik és feszesek mint voltak, a bimbók egy picit nagyobbak lettek, de az udvar mérete is a régi. 9 hónapig mindkét babával tejadó voltam, a pici most lesz másfél éves, még szopik javában, cicim meg sehol. :o)

2011. febr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

na akkor te vagy az én emberem:) tudnál még abban tanácsot adni, hogy hogy csináltad, hogy kis mellel is sokáig tudtál szoptatni?

köszi előre is.

2011. febr. 8. 13:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell nagy abraka-dabrára gondolni, csak szoptattam igény szerint, és kész. (Első babával még nem is teljesen igény szerint, ott inkább rugalmasan az órához igazítva csináltam).

Ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok, akár itt, akár magánban.


Mennyi idős a babád, vagy még pocakos vagy?

2011. febr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, ami eszembe jut: téves elképzelés, hogy a nagy cici több tejet termel. A legtöbb tej akkor termelődik, amikor a baba szopizik. Bár a mellek egyfajta "tárolóként" szolgálnak, tehát a szoptatások között felgyűlik ott a tej, de amint a baba a tejadó reflexet megindítja nem sokkal a szopizás kezdete után, akkor a szervezet belül termel, és az már zúdul is kifelé.


Második babám nagyobb baba volt, és nagy igényű is, őt gyakran kellett szoptatnom, napközben átlagosan legalább 2,5 óránként kért még vagy 10 hónaposan is. (Persze ilyenkor egy szoptatás hossza kb. 3-5 perc, tehát nem kell arra gondolni, hogy ezzel töltöttem fél életem :o)

2011. febr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem nincs szoptatós melltartóm, mert az elején, ahogy nagyon érzékeny volt a mellem nem bírtam elviselni. Sport melltartót hordok, abba könnyű szoptatni is és mégis csak van valami rajtam. Amúgy szerintem a megereszkedés nem ettől függ. Bár lehet, hogy a melltartótól meg "ellustulnak" a szövetek és akkor azért nyúlik meg, nem tudom.
2011. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Egyetértek az első anyukával, én is így vagyok vele.

Meggymagom van, de 3 éve csak kiszolgál. :)

A melltartóval nekem is bajom van, de most ahá-élményem volt: nem is jutott eddig eszembe a sport! Köszi! :)

A top pedig nagyon hasznos szerintem is, én is sokáig hordtam télen-nyáron. Rá egy kardigán, mondjuk gombos, az még jobb. Kardi kigomb, toppánt lehúz, szopi és kész.

2011. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!