Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak akkor lesz több tejem,...

Csak akkor lesz több tejem, ha mindig csont üresre ki van szívva, vagy akkor is, ha sokszor mellre teszem a picit, de sosem szívja ki teljesen?

Figyelt kérdés
Nem gyullad be, inkább lapos a cicim és több tejet szeretnék, mert a babámnak úgy tűnik nem elég.
2011. febr. 4. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Szoptass mindig amikor kéri a babád, ha úgy érzed hogy nem elég neki csak az egyik cici, akkor kínáld oda a másikat is.

A mell sosem üres, a tej döntő többsége a szoptatás alatt, a baba szopó-szívó mozdulatára választódik ki.

Én 4 hónapig két mellből szoptattam, a fiam igazi cicifüggő volt, azután elég volt az egyik is egy evésre, de gyakran evett. (1-2 óránként ) 15 hós koráig éjjel is szoptattam. 22 hósan váasztotta el magát.

Egyél-igyál rendesen, és egy cseppet se aggódj, szoptass úgy és annyiszor és annyi ideig ahogyan a kicsid kéri, és akkor mindig termelődik elegendő tejcsi.

2011. febr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Is-is. Nem tudnám most neked azt megmondani, hogy a kettő közül százalékosan melyik a jobb, szerintem több mindentől függ. De nem is erről szól a dolog.

A leghatékonyabb pedig nyilván az, ha sokszor ÉS teljesen kiüríti. ;)

Gyakori de rövid szopiknál úgy tudod segíteni a dolgot, hogy ha egy alkalommal nem eszi ki teljesen, akkor legközelebb is arra teszed vissza. Ezzel ki is ürül a mell, gyakran is szopik és a hátsótejet is kiszívja.


(A mell egyébként valóban nem ürül ki soha teljesen, de ez szerintem nem lényeges. A szakemberek is használják ezt a kifejezést, mert tényleg van egy pont, amikor már nagyon nehezen ürül csak a tej, kvázi üres. De nem szoktuk mindig idézőjelbe tenni, a többség remélhetőleg úgyis érti, miről van szó.)

2011. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!