Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintük felesleges pénzkidob...

Szerintük felesleges pénzkidobás, és a több édesanya szerint?

Figyelt kérdés
édesanyám és anyósom szerint ne vegyek mellszívót mert felesleges. kézzel hamarabb végzek és állitolag megnyúlik a mellem a mellszívótól. Én nem tudom első babás vagyok, viszont több tapasztalatot szeretnék tölletek más gyakorlott anyáktól. indokot is kérnék és bő kifejtést.
2011. jan. 31. 16:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

teljesen egyetértek az előzővel. az igény szerinti szopi a legjobb tejszaporító. de ettől függetlenül hajnalban azért fejek ha éppen nem vagyok túl fáradt, mert akkor nagyon beduzzad, meg reggelre de tényleg a baba a legjobb mellszívó, én őt biomellszívónak hívom :)

és ne korlátozd, hogy mennyi ideig szopik, ha egy órát akar cicin lógni akkor hagyd. ez is serkenti a tejtermelésed. a cicid, tejed mindig a babádhoz igazodik :)

2011. jan. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én három gyereket szoptattam 9, 13, 13 hónapig, volt, hogy kézzel kellett fejnem, de egy mellszivóval 1000-szer gyorsabb, könnyebb. Egy percig se sajnáltam, megért minden fillért, amit adtam érte.
2011. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

nem volt mellszívóm, csak kézzel fejtem és csak az elején, visszagondolva teljesen feleslegesen

fiam 21 hónapig szopott, 22 hós lányom még cicizik

2011. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem mindig a tejgyűjtésért kell fejni.Nekem rengeteg tejem volt,egyikből szopott,a másikból mindig ki kellett fejnem legalább 200-at,ami persze a lefolyóban landolt.Ezt mellszívó nélkül nehéz lett volna.Egy újszülött baba nem tud olyan erővel szívni mint a mellszívó.Engem az mentett meg,mert kiürítette becsületesen.Ha nem fejtem ,belázasodtam rögtön.
2011. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 xStefix ***** válasza:

Ha első gyerek és szeretnél majd többet is, akkor szerintem megéri venni. Első körben kézit, utána, ha kell esetleg, elektromost. Tudom, hogy az első gyerek előtti kiadások eléggé megviselik a pénztárcát - de talán nem az a 8-10ezer forint tesz valakit tönkre. Pláne, ha még használni is fogja később.

(Kevés az olyan, akinek egyáltalán nincs rá szüksége, gyakoribb, hogy időnként kell.)

2011. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Három gyermekem van, mindhármat igény szerint szoptattam. Mindháromnál használtam mellszívót. Először azért, hogy beinduljon a tej, majd később azért, mert hajnalra telítődött a mellem és a pici meg nem ette ki mindet. Ilyenkor fagyasztottam belőle ínséges időkre. Ezenkívül a növekedési időszakban is hasznát vettem, hogy hamarabb elérjük a baba által kívánt mennyiséget. Mert olyankor az én csemetéim, követelték a tejet, de mivel nem olyan tempóban jött ahogyan ők gondolták, ordítottak. Na olyankor még a maradék 10-20 mili is nagy áldás ami mellszívóval kijön és pohárból megittam velük. A cici így kapta az ingert, hogy többet kell termelni a baba pedig rövidebb időre megnyugodott. Ezek a növekedési periódusok pár napig tartanak, de akkor nagyon hasznos a mellszívó. Nem is beszélve arról, hogy amikor még túltermelés van a mell, nagyon könnyen begyullad. Én az első babámnál még nem tudtam kézzel fejni így nagyon hasznos volt a mellszívó. Most várom a negyedig babánkat 31 hetes vagyok. Az előző mellszívómat elajándékoztam és most gondolkodom, hogy mijet vegyek. Az Avent nekem kicsit drága a Medela talán elérhetőbb. Úgy tudom, hogy ez a két legjobb mellszívó márka.
2011. febr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

szerintem nem pénzkidobás.

lányom koraszülött lett 8 hétel, nem tudott szopizni. először azt a duda alaku szívót vette mega férjemmikor a kórházban voltam vele. kb egy hete voltunk ithon mikor a védőnőmmondta hogy szerez valami másik mellszívót nekem. pont az egyikkis barátnőmmel beszélt, akivel utána én is.sterilizálás után használtam a övét két hétig,majd egy ugyanolyat vettem magamank. Medela pumpás mellszívó 3000Ft volt újonnan a teszveszről vagy vateráról, akkormég külön voltak. most 6 hónapos a lányom és a mia napig használom. én elején egyszer kézel asnnyira megszorítottam a bimbót hogy napokig fájt utána. nem is ment a kézzel fejés. sajnos a lányom nem tudott cicizni, olyan 6 hetes voltmire volt ereje szopni, de kakor is 20-30millit. én (bár tudom elrontotam), de inkább üvegből adtam neki.

szóval én annak a 3000fT-os mellszívónak nagyon nagy hasznát vettem!!!!

[link]

ilyen volt csak új!


nekem nem nyúlt meg a mellem, igaz eddig sem volt kicsi és eddig is hatott rá a gravitáció :) de eleve a szövetek lazulnak a terheség alatt majd szoptatás alatt is!

2011. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!