Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintük felesleges pénzkidob...

Szerintük felesleges pénzkidobás, és a több édesanya szerint?

Figyelt kérdés
édesanyám és anyósom szerint ne vegyek mellszívót mert felesleges. kézzel hamarabb végzek és állitolag megnyúlik a mellem a mellszívótól. Én nem tudom első babás vagyok, viszont több tapasztalatot szeretnék tölletek más gyakorlott anyáktól. indokot is kérnék és bő kifejtést.
2011. jan. 31. 16:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A melled a terhesség alatt nyúlik meg, a mellszívótól nem. Ez csak babona.


Én magam sajnos nem tudok kézzel fejni, de aki tud, mind azt mondja, hogy úgy jobb és könnyebb. Szerintem tanuld meg, aztán dönts te magad, de az anyád és az anyósod mondja meg felnőtt létedre, hogy mit csinálj.

2011. jan. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

nem pénzkidobás.1 sokkal könnyebb vele és hatékonyabb

2 sokkal gyorsabb

3 tuti h tudod használni nem ugy mint kézzel mert az nem túl egyszerü megtanulni.

huuu hirtelen ennyi jutott eszbe de remélem elég indok...

2011. jan. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi vettünk, de nem használtam. Csak az első 1-2 hétben fejtem, de azt csak kézzel tudtam, de szerintem csak én voltam béna a szerkentyűhöz :) Utána már nem kellett. Úgyhogy elajándékoztam.

Azt nem tudom, hogy mennyire nyúlik meg tőle a mell....ezt még nem hallottam.

2011. jan. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem "csak" annyiból volt felesleges pénzkidobás, hogy szülés előtt vettem meg. Kézit is, és elektromost is ráadásul. És tejem meg nem volt. Max. 20-30 ml volt 3 hónapon át, a többi tápszer kieg. volt. Egyik géppel sem tudtam fejni.. illetve a gépivel jött kb. 10 csepp. :( Ugyhogy nálunk totál felesleges volt. A védőnőm szerint szülés után érdemes megvenni, mig a kórházban vagy, akkor már kiderül, mi a helyzet (nem mindig, mert van hogy egy hét is kell mire beindul a tej), de apuka is meg tudja venni, ha van egy márka és típus belőve.. és be tudja vinni a kórházba ha kell.
2011. jan. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz, mint az utolsónál. Alig volt tejem, szerintem be se indult rendesen, 20-30 ml lehetett. Ennyit fejtem ki kézzel is, sírva. Annyira kevés volt, hogy a mellszívóval egy nyamvadt csepp se jött ki. Ahhoz képest, hogy 10.000 ft volt (új, aventes, dmben) tényleg pénzkidobás volt nekem, mert felesleges volt. Most elcsomagoltam, hátha lesz még gyerekünk, akit esetleg szoptatni is tudok.
2011. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem nincs saját tapasztalatom, mert olyan kevés tejem volt, hogy alig tudtam szoptatni sajnos. De több barátnőm még le is ad tejet, annyi van nekik. Ők azt mondják mellszívó nélkül nem is bírnák, még így is nagyon strapás. Szóval, ők nagyon dicsérik a készüléket. Azt mondják kevésbé viseli meg a mellüket, mintha kézzel fejnének.
2011. jan. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

én vettem előre avent kézi, bevittem a kórházba és áldom az eget, hogy volt ennyi eszem, mert nagyon beállt és becsomósodott a cicim és kézzel én ki nem tudtam volna szedni azokat a csomókat, így jól elkerültem egy kis mellgyulladást. figyelj, a legtöbb kórházban van mellszívó, de ki tudja hányan használták már, hogy fertőtlenítették el, éppen szabad-e amikor neked szükséged lesz rá stb. a tied ott a táskában és le tudod fertőtleníteni magadnak stb.

szerintem nagyon hasznos, én kézzel nem tudok fejni, kézi aventtel sokkal gyorsabb és tényleg hatékonyabb.

de egy jótanács: a babánál a világon nincsen jobb mellszívó :) az elején tedd mellre olyan gyakran a babád ahogy csak tudod (amúgy is hasznos, hgoy elkerüljétek majd a sárgaságot) és az sem baj, ha még nincs tejed attól még tedd csak mellre, mert hagy tanulja meg a szopizást, induljon be a szopóreflexe és az ő ingere által fog majd beindulni a tejed !!!!!!

!!!!!!

aztán a mellszívóra akkor lesz szükséged, ha majd beindul a tejed és majd szét durran a cicid, de a babád akkora mennyiséget még nem tud kiszopizni (aztán ki tudja) de a mellbedurranásnál fontos, hogy lefejd a tejet!!!!

szóval egy szó mint 100 én nagyon hasznosnak tartom. és szerintem elég a kézi, az elektromos elég drága. ha később úgy tapasztalod, hogy a kézi nem elég még mindig vehetsz elektromosat a kézit meg eladod.

2011. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint.


A kisfiam sajnos nem szopott, egy Avent kézivel indítottam be a tejemet a kórházban. Ez olyan jól sikerült, hogy 9. hónapja anyatejleadó vagyok, vennem kellett egy elektromos gépet is, mert kézzel már nem bírtam. Volt, amikor napi két liter tejem is volt. Szóval nekem nagyon bevált a mellszívó, és nem bántam meg, hogy már a terhesség alatt megvettem. Sajnos szükségem lett rá.

2011. jan. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

16:46 vagyok

kiegészíteném magam azzal amit az előttem szóló írt, hogy valóban a legjobb tejbeindító a baba ahogy írtam, de emellett a mellszívót is használd majd arra már az első nap a kórházban, hogy beindítsd a tejed. nem kell megijedni, ha még nem jön először semmi, aztán csak pár csepp, csak kitartóan folytasd a mell ingerlését, ugyanis ez indítja be majd a tejcsit.

2011. jan. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudjatok de nem olvastam el a többi választ csak leírom az én helyzetem ,2 féle mellszívóm volt és már a kórházban használtam NEM KELLET VOLNA ha halatok az anyukámra aki engem 11 hónapig szoptatott ,ő mondta hogy ne program szerint szoptassak hanem ahogy a baba kéri így lesz elegendő tejem és nem kell a mellszívót használni mert a baba mindig ki fogja üríteni ha nem is teljesen de gyakori szopinál nem lesz idő arra hogy túl teljen a mell ha mégis akkor esetleg elő lehet venni de amikor be volt gyulladva a mellem nekem az anyatejgyűjtőből a hölgyek is azt mondták hogy a kislányom tudja leszívni csak rendesen egy mellszívónak sincs olyan ereje mint a babának na sajna nem hallgattam senkire csak a modern gyereknevelést láttam a szemem előtt míg nem lett tályog a mellemben utána már hallgattam anyukámra megfogadtam a tanácsát azóta nincs szükségem mellszívóra ami tönkre vágta a mellbimbóm is és tejem is van elegendő mert igény szerint szoptatok 1,5 hónapja és most 5 hónaposak vagyunk ami azt jelenti hogy 3,5 hónapig küszködtem a hülyeségekkel azóta ha csak tudok itt tanácsot adni akkor mindig azt írom hogy csak természetesen semmi mű dolog semmi program a babák tudják mit kell csináljanak igazodjunk hozzájuk és bimbóvédőt se használj ha lapos is a bimbód hidd el meg fogja tanulni hogy kell szopizni belőle nekem sebesebb lett a védővel mint 3,5 hónap múlva anélkül csak mindig légy türelmes ne stresszelj ha esetleg szeretnél tejadó lenni akkor igen akkor fejjél akár mellszivóval is nem hiszem hogy jobban nyúlna a mell töle nem ilyesmi miatt tartom feleslegesnek
2011. jan. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!