Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a mellszívó csak szívja a...

Ha a mellszívó csak szívja a mellbimbóm, de tej nem jön belőle, az azt jelenti, hogy nincs elég tejem?

Figyelt kérdés
10 napos kisbabám napközben elég aluszékony, így fejnem kell, hogy ne álljon le a tejtermelés. De akárhogy is használom a mellszívót, nem szív ki belőle tejet. Ha azonban megnyomom a mellbimbóm, jön belőle tej. Valamit rosszul csinálok, vagy nem várok eleget?
2011. jan. 28. 09:09
 1/4 anonim válasza:
én a kislányom 1 hónapos kora óta egyfolytában fejek, most már betöltötte a 7 hónapot, és még naponta 3x fejek. én úgy szoktam hogy, fejés előtt és közben is jól megmaszírkázom a mellemet a mellbimbó irányába. a lényeg hogy vákuum is legyen, különben nem szívja ki a tejet. sztem 3 óránál gyakrabban nem kell fejni, én legalábbis nem tettem.
2011. jan. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
valamit rosszul csinálsz, nem indul be a tejleadó rexlex. Amikor szopik, vagy fejed érezned kell, ha figyelsz egy ilyen összehúzódó, nyomó érzést, akkor indul be a tej. Addig próbálkozz, amíg rájössze a technikára. Nekem eleinte 45 percbe tellt. lehet, nem jó a mellszívód. Mármint neked nem jó, nem alapba nem jó.
2011. jan. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Betti válasza:


Nem biztos,hogy nincs elég tejed,inkább nem indul be a tejleadó reflexed.

Én anyatejleadó vagyok,napi 2 liter tejem van.Többféle mellszívót is kipróbáltam,elektromosat is,kézit is,de sajnos igazából egyik sem jött be,nem tudtam az összes tejet lefejni vele,az utolsó 100 ml-t mindig kézzel fejtem le.Ha sok tej volt a mellemben gyorsan megindult a tejleadó reflex,ha viszont kevesebb,akkor meg sem indult és időben is nagyon sokáig tartott.Úgy döntöttem maradok a kézi fejésnél,nekem ez jobban bevált.Sikerült rájönnöm a helyes technikára,amivel egy fejés alkalmával többször is meg tudom indítani a tejleadó reflexet,így szinte az összes tejet le tudom fejni(esetleg,ha érdekel írj privit).Azóta 600 ml-vel több tejem van és sokkal gyorsabb is.Napi 1200 ml-t fejek kézzel,de már nagyon gyorsan megy,200 ml 10 perc,napi 5x fejek.

Üdv

2011. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Betti,

ez nem semmi, gratulálok hozzá!!

Esetleg nekem is elküldenéd priviben a "titkot"? Szakmailag érdekelne. Köszi!

2011. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!