Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Próbálkozzunk vagy hagyjuk el a szopit?

Figyelt kérdés

Kisfiam 14.5 hónapos, a mai napig 3-szor szopizik még. Csakhogy az elmúlt hónapban hetekig beteg voltam és azt vettem észre, hogy utána csökkenni kezdett a tejem. Mára viszont délutáni szopinál már 0-t, reggel meg kb 10 milit tud szopizni. Ez gyakorlatilag semmi egy ekkora babának.

Valószínűleg az sem segít a helyzetünkön, hogy 12 hetes terhes vagyok.


Így viszont kicsit aggódni kezdtem, mert 6kor vacsizik, aztán 9kor szopival alszik el, majd 7kor szopizik, visszaalszik és 9kor reggeli. Vagyis jelen felállásban gyakorlatilag este 6tól reggel 9ig semmit sem eszik.


Mit tegyünk? Próbálom visszahozni a tejet, de nem tudom mennyi esély van rá :(. Tejet még sosem ivott.


2010. nov. 22. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Elhagynám...SZerintem elég szépen sokáig szoptattad kell egy kis pihi is jön a második.
2010. nov. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagyd el. 1-2 napon belül megfogja szokni hogy már nincs cici:)
2010. nov. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is elhagynám. Szép hosszú ideig sikerült a szoptatás, hagyd most pár hónapig pihizni a cicid :)
2010. nov. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ha csak az a baj, hogy nem eszik estétől reggelig semmit, akkor azon lehet segíteni. Egy ekkora gyermek már talán szívesen inna bögréből is egy kis kakaót, meleg tejcsit lefekvés előtt. Ha éhes lesz, akkor az is lehet, hogy korábban felébred, és reggelit kér.


Persze nem muszáj elhagyni a szopit! Ha nem mérnéd, nem is tudnád, hogy milyen keveset szopizott. Őt zavarta egyáltalán, hogy ilyen kevés lett a tejcsi?

2010. nov. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ő nem jelzi, hogy gondja lenne. Csak éreztem, hogy nem megy úgy a tej és kíváncsiságból lemértem. Ekkora csökkenésre azért nem számítottam :(. ÉS ezért merült fel bennem, hogy vajon nem éhes-e. Az tény, hogy mostanában 7kor legkésőbb kel általában, régebben meg volt, hogy aludt 8-9ig is.
2010. nov. 22. 15:01
 6/6 xStefix ***** válasza:

1: Ha ő nem jelzi, hogy neki kevés lenne, akkor nincs okod aggódni! Egyszeri mérésből nem fogsz pontos eredményt kapni, ráadásul a mérleg egy nagy gyereknél se lesz tutibiztos...

2: Én esti suli miatt kényszerülök rá időnként, hogy fejjek. Hát képzeld, van olyan, hogy a 2 mellből 24 óra után sikerül kifejnem 20 milit! :) De a 33 hónapos lányom gond nélkül szopik még napi 2x.

Nem minden a mennyiség!


Ha viszont aggódsz a fehérje és kálcium miatt és tejet sem iszik a fiad, adj neki több egyéb fehérjeforrást: joghurtot, sajtot, tejfölt, túrót, tojást stb. Nem a tej az egyetlen ilyen forrásunk, sőt!

2010. nov. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!