Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Félek a szoptatástól, ti is...

Félek a szoptatástól, ti is így voltatok ezzel?

Figyelt kérdés

Tudom érdekesen hangzik, de nagyon érzékeny a mellbimbóm, és rettegek hogy a baba ráharap, vagy akármi és fájni fog...

Belegondolni sem merek, persze fogok szoptatni mert a piciért mindent, csal félek tőle nagyon.

A szüléstől nem félek, mert tudom hogy vége lesz, és utána a karjaimban tarthatom a kisfiam, de a szoptatástól nagyon parázok...

33hetes kismama


2010. nov. 19. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért nem mondanám, hogy nincsenek fájdalmas pillanatok, de ezek is elmúlnak majd...


Amire lehet számítani (de nem törvényszerű!):

A mellednek az elején hozzá kell szokni, és amíg ez bekövetkezik, addig lehet fájdalmas. De hidd el, ezt is teljesen máshogy éled majd meg, mert a kezedben lesz közben a babád!


Ajánlom, hogy rögtön az elején kérj segítséget, mert ha elsajátítjátok a jó szopitechnikát, akkor a legtöbb nehézség kiküszöbölhető!


Emellett jó az is, hogy miközben a baba szopik, a szervezetedben endorfin is termelődik, ami megnyugtat, és fájdalmat is csillapít...


Ezután az első hetekben, amíg kialakul a kereslet-kínálat, addig előfordulhat, hogy túltelítődnek a cicik, és ez is lehet fájdalmas, de gyakori szoptatással, és fejéssel ez is orvosolható.


Olvasgass még szülésig a www.lll.hu oldalon, én is így készültem anno nagy pocakkal, azóta két babát sikeresen szoptattam.


Jó készülődést, szép szülést és jó szoptatást!

2010. nov. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is tartottam tőle. Az elején fáj, az biztos. Nekem személy szerint nagyon fájt. Összerándult a lábam, amikor nekiállt szívni. Ráadásul a szülés utáni pár hétben még szopik közben húzódik a méh is, az is görcsölget. Az nem vészes.

Viszont majd arra fogsz gondolni, hogy milyen csoda, hogy 2 sejtből lett a Gyermeketek és, hogy milyen csoda az, hogy a szervezeted táplálékot nyújt számára.

2010. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon érzékeny volt a mellbimbóm, és nem mondom, hogy az elején kellemes volt a szoptatás...néha keresztbe állt a szemem a fájdalomtól, de a szopi akkor is más dolog - ki kell bírni, és fokozatosan jobb lesz.

S magam sem gondoltam volna, hogy mikre képesek a mellbimbóim. :)

Olvass nagyon sokat a szoptatásról, én nem tettem, pedig jobb lett volna. Azt hiszi az ember, hogy majd minden megy magától, de azért ez nem ilyen egyszerű.

S ne félj a szoptatástól, mert ha már ott lesz a babád, akkor úgyis átértékeled a helyzetet.

2010. nov. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt természetes, hogy érzékeny a mellbimbó. Szülés után ez elmúlik.


Nekem is érzékeny volt a terhesség alatt, az is fájt, ha hozzáért a póló. Maga a szoptatás azonban egyáltalán nem fájt, inkább kellemesen bizsergető, masszírozó élmény volt.

2010. nov. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem rémlik, hogy féltem volna, bár az idő mindent megszépít :)

Viszont ez első napokban kisebesedett a mellbimbóm, és az veszettül tud fájni, főleg szoptatás közben. Ez gyakran előfordul, amikor még a baba és a mama is tanulja a szoptatást. De ettől nem kell félni. Apukát el kell küldeni a patikába lidokainos helyben kikevert krémért, azt vastagon felkenni szopi után, előtte meg lemosni, és seperc alatt helyrehozza...

Tudom, mondani könnyű, de azért se szabad félni tőle, mert az esetek 99%-ában fejben dől el, hogy vki tud-e szoptatni...

Az "olvass sokat" módszert abszolut támogatom, íme egy nagyon hasznos olvasmány:

[link]


Nekem ebből derült ki, hogy a szopi mindenre jó csodaszer, és ez a tudat mindenhez erőt adott.

Sok siker, drukkolok nektek! :)

2010. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, én nem féltem tőle, alig vártam hogy szopizzon, de az első 1 hónap nagyon kemény volt, állandóan becsomósodott a mellem, éjjel 3-kor is fejtem, hogy ne csomósodjon megint be, belázasodtam, aztán majdnem elment a tejem, szerencsére visszatudtam hozni, de aztán eltelt ez az 1 hónap és utána már szinte relaxációnak számított ha szopiztunk, utána már nagyon jó volt, imádtam szoptatni, 16 hónapig szopizott, és hiányzik hogy már nem:)
2010. nov. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne félj tőle, a legjobb!... az első fél évben nem hinném, hogy ráharapna, csak ha már kezd rájönni, hogy evés is van a világon. :) A harapástól így ne félj, bár az eleje (pár hét, max 1-2 hónap) kemény mindenkinek, de megéri, mert nagyon nagy élmény. Szóval ne add fel!!!!!!!!!! (majd) :) 17 hónapja szoptatok.
2010. nov. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!