Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tanácsolnál? 3 hetes a...

Mit tanácsolnál? 3 hetes a fiam, de csak 30ml-ket szopik egy alkalommal.

Figyelt kérdés
Kézben rögtön bealszik, de ha leteszem azonnal kiabál. Gyakorlatilag egész nap cicin van, nem tudok mellette csinálni semmit, pedig van egy 21 hónapos lányom is. Kezdek nagyon kiborulni.
2010. nov. 14. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetöséged van:

1. a mai divat szerint igy kell tovább folytatnod, amig a gyerek meg nem gondolja, hogy hagy néha kicsit élni téged is. ENnek viszont az az eredméne, hogy a nagyobbik gyerekedet, a háztartásodat és a párodat elhanyagolod, meg te is tökremégy idegileg és testileg.

2. nem korszerü - csak értelmes - módon, a babát hagyod legalább egy órát szoptatás nélkül, ha sir, akkor dajkáld, de cici NÉLKÜL. Igy amikor megint mellre teszed, akkor éhes lesz, eszik rendes mennyiséget, és utána alszik egy ideig. AZ állandó cicizés a gyereknek sem tesz jót, mert nem tudja kipihenni magát, és egyre nyügösebb lesz.

2010. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így jártam. Az én fiam is egész nap cicizett, de nem mindig evett, csak úgy komfortszopizott.

És nekem is van másik gyerekem is.

Akárki akármit is mondjon, erre a helyzetre nálam megoldást kínált a cumi. ( nem vagyok egyébként cumipárti, de megpróbáltuk és némiképp bevált )

Nálunk csak az első hónapokban volt értelme, aztán beállt a 2-2,5 órás szopis rend, a cumit el is hagytuk, és 22 hóig szopiztunk.

A fiam is nagyon igényelte a testközelséget, amit hordozókendővel oldottam meg.

2010. nov. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már a cumira, de attól tartok a szopizás kárára megy, meg mivel ilyen keveseket eszik, félek, hogy kiszárad, ha nem teszem mindig mellre.
2010. nov. 14. 21:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szoptasd, ha igényli. Az én lányom 10 hónapos, a mai napig ilyen keveset eszik egyszerre, 100 ml-nél most sem megy több. Ha nem adok neki, csak egy óra múlva, akkor sem eszik többet, úgyhogy én elfogadtam, hogy ilyen. Keveset eszik, de többször.

Másrészt még nagyon pici, lehet, hogy pár héten belül változni fog a dolog, ahogy erősödik.

2010. nov. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval. De egy kérdés: a súllyal hogy álltok? Mennyit hízik naponta/hetente?
2010. nov. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szépen fejlődik. Beszéltem szoptatási tanácsadóval, szerinte keveset szopik, sok a konfortszopizás. Ezen változtattunk,úgy látszik bevált. Köszi a válaszokat.
2010. nov. 18. 09:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!