Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3hónapos terhes vagyok. Félek...

3hónapos terhes vagyok. Félek a szoptatástol, mert nagyon érzékenyek a mellbimbóim, nem tudom elviselni, ha valaki hozzáér. Hogyan szoptassak majd?

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 21:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

30 éve minden kismamának azt ajánlották, hogy szülés előtt durva törölközővel dörzsölgette a mellbimbóját, hogy "eddze". az anyukák még így tudják.


De rosszul tudják. Egyrészt a mellbimbó izgatása olyan hormonális folyamatokat indíthat el, amitől idő előtt megindulhat a szülés, másrészt a d9rzsölés nem edzik hanem roncsolja a bimbó és a bimbóudvar érzékeny bőrét, és eltávolítja onnan azt a fontos zsírráreteg, aminek az a feladata, hogy védje a melbimbót. Épp ezért, azt a tanácsot sem szabad megfogadni, hogy szoptatás/fejés előtt alkohollal vagy szappannal mosd le a melledet. Et is a védő zsírréteget távolítaná el, és egyenes lenne az út a vérzéshez, sebződéshez, elfertőződéshez.


A 30 éves tanácsok jó része mára már elavult, megdőlt, jól nézd meg, hogy mit fogadsz meg anyukád vagy anyósod tapasztalataiból.


A mellbimbóm amúgy nekem is érzékeny volt a terhesség alatt, de ez már a második trimeszterre elmúlt. Tudtam szoptatni. Arra ügyelj csak, hogy a szoptatás NEM FÁJDALMAS, ha a baba jól van mellen. Nem szabad, hogy fájjon. Helyes mellretételnél a szoptatás kellemesen masszírozó, bizsergető élmény. Ha fáj, akkor ki kell venni a bimbót és újra mellre tenni a babát. Ha 38x, akkor 38x. Ha rosszul van mellre téve, az neki se jó, mert nem jön a tej, és neked se, mert tönkremegy bele a melled. Nem szabad hagyni, hogy fájjon.

2010. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!