Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3hónapos terhes vagyok. Félek...

3hónapos terhes vagyok. Félek a szoptatástol, mert nagyon érzékenyek a mellbimbóim, nem tudom elviselni, ha valaki hozzáér. Hogyan szoptassak majd?

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én mind a mai napig így vagyok, pedig már 19 hónapos a lányom. Viszont a szoptatás ezen részével nem volt gond, amikor már megszülsz az lesz a lényeg hogy tudd táplálni hiszen ez a életbenmaradás még náluk piciknél, szerintem nálad sem lesz gond.
2010. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, lehet, hogy még a terhesség alatt elmúlik ez a durva érzékenység, hisz még csak a harmadik hónapban vagy, sok minden változhat. De egyébként meg teljesen normális ez az érzékenység, miután megszültél, és elkezded szoptatni a babád, először valószínű, hogy nagyon fog fájni a mellbimbód, miközben szopik a pici. Nekem is így volt, mikor szopott a pici, nagyon fájt, ki is sebesedett nekem, de kb. 2 hét alatt elmúlt ez a nagy érzékenység! És utána már szinte meg se éreztem, ha cicizett. :) Emiatt nehogy ne szoptasd majd a babád! Csak az első időszak lesz rossz a cicidnek, ha kisebesedik majd, be lehet kenni, van rá direkt kenőcs is, ami nagyon jó! Boldog Babavárást Kívánok!
2010. nov. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én is így vagyok, a mai napig. tényleg figyelj majd arra, hogy ne sebesedjen ki a bimbó, de egyébként menni fog, nyugi

2 gyerek után mondom

2010. nov. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mindig ilyen érzékeny volt a melled, vagy csak a terhesség alatt? Mert a várandóság elején (nekem mesikor is) bizony extra érzékenyek, ez a terhessé végére csökkenni fog.

A szoptatás a kezdetkor még érzékeny/fájdalmas lehet, de mint már mások is írták, ez pár hét alatt elmúlik.

Fontos a mihamarabbi HELYES mellretétel, hogy a baba még a puha (nem a tejtől feszülő) melleken tudja begyakorolni a szopizás technikáját. Nézz utána a helyes mellretételnek, esetleg keress meg szoptatási tanácsadót is. NÉzesd meg a babád száját/nyelvét, hogy anatómiailag rendben van-e. Előfordulhat, hogy picit le van nőve a nyelve (ezen könnyen segíthetnek), vagy eltérő a szájpadlása a babának (un. gótikus szájpad) ami okozhat a szoptatásban nehézséget (fájhat az anyának, ill. a rosszabb technikával kevesebb tejhez jut a baba). De ezekre vannak praktikák, amivel segíteni lehet.

2010. nov. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szia.

nekem a párom alig tudott hozzámérni a terhesség majdnem egésze alatt, de szülés utánra bőven elmúlt és simán tudok szoptatni.

biztos neked is elmúlik.

5 hós kislány anyukája

2010. nov. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is érzékenyek voltak az első hónapban, utána már annyira nem, a szoptatás sem olyan vészes már az 5. hét után.

Lehet hülyeség, de nekem az idősebbek mondták, hogy fürdés után azért dörzsöljem a mellbimbóimat, hogy megedződjenek szoptatásra

Én sajnos nem csináltam, mert fájt, de viszont barátnőm ezt ugyanígy csinálta, ő neki meg bevált a dörzsi... :)

2010. nov. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A szoptatás egy teljesen más dolog. Nekem mindig is érzékeny volt a mellbimbóm, párom ha hozzáért nagyon sokszor rosszul esett, zavart. Most 1 hónapos a kicsi lányom, még mindig érzékeny a mellbimbóm, de hát a babát szoptatni kell, és másképp is fogja fel az agyam. Ezt a fájdalmat el kell viselni, hiszen a kicsinek ennie kell. S idővel edződik a mell is!
2010. nov. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

az utolsó előtti válaszoló tanácsát szerintem ne fogadd meg, mert ha már van előtejed a dörzsölés beindíthatja a tejelválasztást, ami pedig beindíthatja a szülést.

és ez hormonális folyamat, nem én találtam ki!

2010. nov. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En elmondhatom, hogy a melleim erzekenyek voltak, de a szoptatas mas. Majd meglatod, ne felj, csodalkozni fogsz, hogy nem erzel semmi ilyesmit. Csak gyonyorkodni fogsz a szopizo kicsidben.
2010. nov. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne hari nem olvastam végig a válaszokat de...

LEhet a mellérzékenység csak tünet mig terhes vagy majd elmúlik.

De nekem ezt mamám mondta hogy a mellet szülés előtt egy két hónappal, dörzsölgetni lehet frotil törcsivel, igy a melled felkészited az igen erős igénybevételre...! Nekem sajnos elfelejtette mondani igy én nem tudtam igy készülni, és nem voltak előtte érzékenyek a melleim, de mégis nagyon megszendevtem a kórházi napokat!

ÉS biztonság kedvéért vegyél Aventos mellbimbóvédőt, nekem nagoyn jót tett! Egy hónap után tudok rendesen szoptatni!!


Kellemes babavárást!

2010. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!