Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tanítsam meg cumisüvegből...

Hogy tanítsam meg cumisüvegből enni?

Figyelt kérdés

A kislányom 3 hónapos, 2 hónapja küzdünk a szoptatással. Nem gyarapszik elég gyorsan, ezért a gyerekorvos szerint pótlást kell adni neki. Szoptatási tanácsadó segítségét is kértem, cumizavar elkerülése miatt etető szondával pótlok neki. Viszont sokszor nem sikerül betenni a szájába, mert már dühöng a cicin. Tegnap este 30x próbáltam meg, mire feladtam. Cumisüveggel akartam odaadni a pótlást. Sosem kapott még cumit, rettenetesen is érzem magam, hogy hiába minden próbálkozás, nem megy a szoptatás, nem elég. Viszont rá kellett jönnöm, hogy nem tud cumisüvegből enni... próbáltam Medela Calma-val és sima MAM-os cumisüveggel is. Csak rágcsálja, nem csatlakozik rá, nem szívja. Nagyon el vagyok keseredve, hogy hogyan tudom így etetni, ha csak a cicit fogadja el, de abban már nincs elég. Plusz így nem tudunk sehova menni, mert rettegek, hogy nem lesz elég tej a cicimben (vagy vinnem kéne a szondát ha etetni akarom, ami lehetetlen máshol).

Mit tudnék tenni?


tegnap 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem minden baba fogadja el a cumisüveget. Ha tudod szoptatni, akkor nyugodj meg. Nincs olyan, hogy kevés tej van a melledben. A tej nagy része szoptatás közben termelődik.

Olyan van, hogy nincs eleget mellen a baba. Meg olyan is van, hogy rossz technikával szopik.

Szoptatás után egyébként elégedettnek tűnik a babád? Lehetséges, hogy nem éhes és azért nem fogadja el a pótlást?

A babák súlygyarapodása nem mindig a tankönyvben előírt ütemben történik.

Ha gyarapszik a baba, akkor ne aggódj, szoptass tovább igény szerint.

tegnap 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Én is azt tudom javasolni, mint az előző válaszoló. Tedd minél többször mellre, ha kéri, akár óranként is, úgy fog termelődni a tejed.
tegnap 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
És hogyha nem cumisüvegből, hanem mondjuk itatopoharbol kinalod a pótlást? Vagy fecskendővel, kiskanallal? Vannak még alternatívák. Ha a gyerekorvos szerint kell neki a pótlás, en próbálkoznék tovább adni neki, jobban bíznék benne, mint azokban, akik itt látatlanban írnak valami berögzült dumát. Szerintem igenis van olyan, hogy nem elég a tej, és bármit csinálsz, nem termelődik elég...na ezzel nem akarlak tovább paraztatni, meg bántani, éppen ellenkezőleg: erre nem kell így rafeszulni, sokan vannak ezzel így, és semmi baja nem lesz, ha pótlást is kap. Csak legyél kitartó a kinalassal, többfajta cumisüveget is kiprobalhatsz esetleg. +Elsősorban akkor kínálnám eszközből, amikor még kicsit sem telt el a tejjel a cicibol, hátha akkor megszereti.
tegnap 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Latod, neki tobb esze van, tudja mi kell neki.

Nincs olyan, hogy keves a tej.

Szaporitsd, szaporito fejes, gorogszenamag ( ez rengeteget segit !!) , rengeteg szenhidrat, ital, malata, barackle stb. ami bevalik.

Ha van eleg pisis pelus es nem ordit eves utan, akkor eleg a tejed.

Nem kell gyorsan gyarapodni, a gyerekorvos gondolom valami oskovulet.

tegnap 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nagyon sokat van cicin a kezdetek óta, pont emiatt, mert tudom, hogy ő a legjobb tejszaporító. De mégis itt tartunk :( Elvileg a technikája jó, látta tanácsadó. Feszes a nyaka, emiatt lehet még kényelmetlen neki. De minden pozíciót próbálgatunk, plusz járunk miatta gyógytornára. Volt egy időszak amikor folyton elaludt a cicin, ébresztgettem, de nagyon nehezen evett. Ekkor 1 hónap alatt 350 grammot nőtt és akkor kezdtünk el szondával pótolni. Plusz napi 3 tejkövet fixen kiszedek, ezek miatt biztosan sok csatornában pang a tej és így kevesebb termelődik :(


Szaporító fejést is szoktam csinálni, ha le tudom rakni (napközben csak a kezemben/rajtam alszik, így este és éjjel tudok fejni). A görögszénamagot is próbáltam, teakén és kapszulaként. Plusz kecskerutát ugyanígy, laktoherb teát, karamalzot... de tudom, hogy ezektől nem szabad csodát várni, mert az kell, hogy minél több inger érje a mellet.


Tényleg már fogalmam sincs, mi tévő legyek, egyszerűen mindent megpróbáltam. De nem bírom elengedni, annyira szerettem volna minél tovább szoptatni. A cumisüveg elővétel holtpont volt, aztán szegény el sem fogadta. Svéd itatóval folyton visszaköpi a keservesen lefejt tejet, kiömlik. De lehet hogy az lesz a megoldás, ha nincs jobb.

ma 01:31
 6/8 A kérdező kommentje:
A lényeget kihagytam: egyre többször van, hogy nem elégedetten elengedi a cicit, hanem le-fel csatlakozik és sír. Volt, hogy ilyenkor elővettem a szondás pótlást és megnyugodott. De volt, hogy az sem segített, sírt tovább.
ma 01:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor most próbálj megnyugodni. Ezt a végtelen kétségbeesést érzi a babád és ő is nyugtalan lesz. Teljesen jogos és érthető, hogy aggódsz, de az összevissza kapkodással tovább rontasz a helyzeten.

Találj ki egy rendszert. Ha az igény szerinti szoptatás nem működik, akkor be lehet állni a 3 óránkénti szoptatásra. Már 3 hónapos a baba, letelt a negyedik trimeszter is, mostmár bátran be lehet vezetni rendszert. Ha rendszer van a baba életében, minden nap minden ugyanolyan sorrendben történik, az biztonságérzetet ad neki. Meg körülbelül te is tudni fogod, miért sír éppen. (Éhes, fáradt, koszos a pelus, csak testközelség kell neki). Így egy kicsit magabiztosabban fogod kezelni a helyzeteket. Azt hiszem, ez az a helyzet, amikor indokolt egy babamérleg beszerzése. Leméred a kicsit szoptatás előtt és szoptatás után. Így azonnal tudni fogod, mennyit evett. A ti esetekben szerintem hasznos lenne ez az adat.

Azon most ne keseregj, hogy nem tudtok menni sehova. Ez az időszak ilyen. Majd eljön az ideje a kiruccanásoknak is, még meg is fogod unni az állandó menetelést. Nyugodj meg, el fog múlni ez az időszak.

ma 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást, a tippeket!

Mérlegünk van, mérem evés előtt és után. Emiatt is gondolom, hogy kevés a tej. Délután csak ilyen 60 grammokat eszik, este van hogy csak 20-30-at. Reggel max 100-at. Tudom, hogy normális, hogy este kevesebb a tej, cserébe zsírosabb. De nem lehet elég neki 20 gramm :(

Az elmúlt hetekben már próbálkoztunk a 3 óránkénti evéssel is, úgy sem evett többet sajnos.

Próbálok nyugodtabb lenni,,csak nagyon elszomorít, hogy hiába néztem alaposan utána a szoptatásnak, olvastam Ungváry Renáta könyvét, az lll oldalát stb, nálunk mégsem tűnik elégnek az igény szerintiség. Pedig az első pár hétben még tök jól hízott.

ma 09:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!