Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az egyik mellem csomósodik....

Az egyik mellem csomósodik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Babám 1 hónapos, igény szerint szopizik.

Védőnő szerint tegyem őt gyakrabban cicire és fejjek. De azzal csak azt érem el, hogy még hamarabb megtelik és újra csomós lesz. Fog ez változni? Mit csináljak?


2010. nov. 3. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:

ne fejd, cicizzen amikor akar es csak annyi fog termelodni, amennyit megeszik

(amugy nem gond a sok tej, fagyaszd le, igy barmi tortenik, van tartalek, kajaba is rakhatod majd kesobb)

2010. nov. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi volt a gond, amiért a védőnőd változtatást javasolt?

Hányszor szopizik a babád egy nap?

2010. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
8x eszik általában. A védőnőt is kérdeztem a csomósodásról, és erre mondta, hogy akkor fejjek, illetve még többet legyen cicin. De ha többször tettem cicire, akkor azt vettem észre, hogy még hamarabb megtelik a cici, és megint csomós lesz. S a babám is csak nyammog olyankor, ha sokat van rajta...
2010. nov. 3. 17:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen gondom volt, és nekem is azt mondták, hogy ne fejjek, mert úgy nem alakul ki az igény szerinti szoptatás. Ennek az eredménye lett három mellgyulladás és az, hogy 2,5 hónap után (a harmadik mellgyulladást követően) már nem tudtam többé elég tejet produkálni, és nem segített semmiféle trükk, praktika, szoptatás tanácsadó, tejfakasztó bogyó stb.

Szerintem fejd. Segít az is, ha amíg a baba szopik, addig nagyon finoman masszírozod a csomósodó területeket, attól szépen elsimul (én a mellgyulladásokat tudtam ezzel a módszerrel úgy ahogy kezelni). Illetve jót tesz, ha este melegvizes zuhany alatt szépen kiüríted a melled teljesen, így fellazul, eltűnnek a csomók.

2010. nov. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2010. nov. 3. 21:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, nekem nagyon csomós volt mind a két mellem, eleinte fejtem, de hát állandóan tocsogtam a tejbe mert olyan sok volt, aztán nem fejtem hanem csak maszíroztam szét a csomókat és közbe ami kijött tej az kijött a többit nem fejtem le. 2-3 óránként etettem és etetem mai napig a babámat, már beállt teljesen a kereset-kínálatra és nincs csomó. 3,5 hós baba anyukája.
2010. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ!
2010. nov. 4. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!