Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől csomósodik be a mell?

Mitől csomósodik be a mell?

Figyelt kérdés

Odáig érthető, hogy eldugul a tejcsatorna, de azt mi váltja ki? Hogyan lehet megelőzni?

Igény szerint szoptatok, már 2 hónapos a baba, de kb hetente becsomósodik a mellem. Éjszaka felkelek fejni ha feszít nagyon, de így is megtörténik. Ennek be kéne állnia idővel, nem?


2010. okt. 25. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól csomósodik, hogy nem tudja teljesen kiszívni a pici a tejet, illetve nem tudod teljesen lefejni. Nekem is ez volt a bajom:-( Borzasztóan tud fájni:-(

A fejést próbáld úgy kezdeni, hoyg előtte meleg borogatást teszel rá, vagy meleg vizet engetsz rá fürdés közben, és utána kézzel fejsz. Én sokkal jobban ki tudtam kézzel fejni, mint mellszívóval.

Remélem tudtam segíteni.

2010. okt. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem 1 hónapos kora óta hetente csomódodik, több oka is van:

-bimbóvédővel szoptattam addig, amiatt nem itta ki rendesen

-nem kapja be eléggé a mellet, így kisebb a szívóhatás

-még nem állt be a mannyiség a baba igényéhez, ezért nem issza ki teljesen

sajnos a fejés ebben nem segít, de ha gyulladt, muszáj kifejni.

(nekem meglepetés volt, hátha neked is, hogy nem addig kemény,a míg pang benne a fölösleges tej, hanem adódhat, hogy 1x benn marat, utána kiitta, vagy kifejted, és a keményedés csak lassan múlik, az épp a gyógyulást is jeleznheti. úgyhogy én már csak 1x fejem ki, ha keméyn, utána csak várom, hogy elmúljon. illetve azzal a mellel kezdjük a szopit és az álla a csomó felé esik)


itt vannak a legjobb infok szoptatásról:

lll.hu

2010. okt. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja, az én babóm most 3,5 hónapos.
2010. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Apis , bryonia, belladonna, nekem ezek segítettek, homeopátiás szerek. Meg elsősorban a babám, mindig mellre tettem, mert én sajnos nem tudok kézzel sem hatékonyan fejni, a baba szívta ki nagy kínok árán. A bimbót ha szívja akkor jobban kijön az eltömődés, és nekem meglepetés volt, hogy a tej szinte vízszerű volt utána, azt hittem nagy sűrű, de nem.
2010. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nekem elég sok a tejem, mindig egy mellből eszik egyszerre, gondolom még nem állt be a mennyiség.

Neked mennyi idő alatt múlik el a csomó, ha egyből nem szívja ki?

2010. okt. 25. 13:48
 6/6 anonim ***** válasza:

az, hogy mennyi idő alatt múlik el a csomó sok mindentől függ. Volt, hogy 1 nap alatt, és volt, hogy 2 hét alatt. Utóbbi esetben valószínűleg azért, mert azt hittem, jobban kell masszírozni és olyan erősen nyomkodtam, hogy attól lett kemény. és az csak nagyon lassan múlt el.


legutóbb 2 nap alatt múlt el, most úgy csináltam, hogy 1x fejtem le alaposan szopi után, utána csak vártam. (én mindig 2 mellből szoptatom, épp azért, hogy ne csomósodjon, ha már elkezdett csomósodni, akkor azzal a mellel kezdjük a szoptatást.)

2010. okt. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!