Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha rászokott a cumisüvegre...

Ha rászokott a cumisüvegre vissza lehet állni valahogy a cicire?

Figyelt kérdés

Párszor cumisüvegből kapott lefejt tejet, s azóta nem akar szopizni a kisfiam. Van amikor elfogadja, éjszaka és reggel, de napközben visít ha a szájába teszem a cicit, de ha üvegből adom megissza.

Vissza tudnám szoktatni úgy, ha éhes nem adok neki csak cicit, s, előbb vagy utóbb győz az éhség, és elfogadja?


2010. okt. 11. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Hát mivelhogy már megtanulta, hogy cumisüvegből könnyebben jön az étel mint ciciből ezért nem valószínű. Ezt a hibát sok anyuka elköveti, természetesen nem önhibából, erről nem tudhat mindenki.

Próbálkozni lehet, hátha sikerül, de őszintén szólva kicsi rá az esély. Persze kivételek mindig vannak.

2010. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Ha egyszer beköszöntött a cumizavar, nem tudsz mit tenni. Nálunk is ez volt a gond, el is apadt a tejem, mert ugye, nem tudtam normálisan kifejni. Visitott, csapkodott, rugdalt, amikor odaadtam neki a cicit, hiába volt éhes és fáradt, nem fogadta el, vagy elfogadta, szivta egy-két percig, és aztán visitott. Bár vannak olyan babák, akik cumisüvegből és ciciből is ugyanolyan ügyesen esznek. Az enyém nem ilyen, és ahogy látom, a tiéd sem.
2010. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Vissza lehet szoktatni, de nem egyszerű. Keress meg szoptatási tanácsadót, ő tud neked ebben segíteni. Fontos lenne, hogy addig is valami szoptatásbarát módon etesd a babát (pl. pohárból).
2010. okt. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Én először a "győz az éhség" módszerrel próbálkoznék pár napig, kicsit erősnek kell lenned hozzá :(

Ha nem megy, akkor vennék egy bimbóvédőt (avent mini) és megpróbálnám ezzel szoptatni, jó köztes állomás lehet a cumi és a cici között.

2010. okt. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy "párszor"? Hány cumisüveges etetés után jelentkezett a probléma?
2010. okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 xStefix ***** válasza:
100%

Én is a folytatásra bíztatlak és arra, hogy szakmai segítséget kérj. Nem egyszerű a helyzet, de mindenképp érdemes lenne még próbálkozni.

Nem tudom, mennyi volt az üveges időszak, de minél tovább tart, annál jobban csökken az esély a visszaállásra.

De én mások helyében nagyon nem mondanék még olyat, hogy hagyd, mert veszett fejsze..! Amíg ott egy szem esély is, addig érdemes dolgozni rajta!!

2010. okt. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]

Itt találsz egy választ (felülről a második), hogyan lehet a cumizavaros babákat visszaszoktatni a mellre. Nem egyszerű, ezért is irtam (3. vagyok), hogy keress meg szoptatási tanácsadót. Mindenmellett NEM SZABAD a babát éheztetni, pótlást kell neki adni amíg nem szopik, de nem cumisüvegből.

2010. okt. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
4 alkalommal kapott üvegből. Egyébként éjszaka simán elfogadja a cicit, de nappal nem mindig. Most kezdtem adni neki 1 hete gyümölcsöt, de csak pár kiskanállal eszik délelőtt. Lehet, hogy rájött hogy vannak más ízek is, és ezért nem akar szopni?
2010. okt. 12. 07:46
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem most hagyd a gyümölcsöt egy picit, ráértek akkor is, ha a szoptatás helyreállt.

4 alkalom az nem sok, még nem is láttam, hogy ilyen kevés cumisüveg ekkora galibát okozzon :O

Ha pótolsz, akkor vagy kanállal vagy kis pálinkáspohárból tedd!

2010. okt. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is kellett pótolni cumisüvegből, de mivel bimbóvédővel szoptattam utána ez nem jelentett problémát. Mára már a cicit is elfogadja. Próbáld ki Te is esetleg a bimbóvédőt, hátha segít. Drukkolok.
2010. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!