Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni ha a 2.5...

Mit lehet tenni ha a 2.5 hónapos babám rászokott a cumisüvegre és többször van hogy csak abból akar enni és a cicit szabotálja?

Figyelt kérdés
sajnos tápszeres pótlást kell adnom,de a cicizés azért kellene.nem mindig "játszik" ilyet,de szerintem ezt sem kellene,mert akkor biztos kevés is marad a tejem és azt sem szeretném hogy elapadjon.mit tehetnék?
2009. jún. 17. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Figyelmeztehetett volna valaki,hogy szopizós babának ételt nem szabad üvegből adni.A babák okosobbak,mint ahogy a felnőttek gondolják.Gyorsan rájött,hogy a cumit nem kell olyan erősen szívni,mint a cicit,és hamarabb is jóllakik.

Most már nem tehetsz mást,minthogy a tápszert ( meg a gyümit,főzeléket ) kiskanállal adod neki,a cumisüvegből pedig csak teát.Eleinte lehet,hogy nem akar kanállal enni,de ha éhes lesz,elfogadja majd.És először a tápszert adni neki,utána a cicit,így nem marad éhes. Sok sikert.

Egy 3 gyerekes anyuka.

2009. jún. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
korábban már próbáltam a kanalas módszert de túlságosan mohó és izgága,kis százalékban ért célba a kajcsi,sokszor még a cumisüveget is majd'ki veri a kezemből a nagy igyekezetben,az ordításról nem is beszélve, de lehet nem lesz más választásom
2009. jún. 17. 20:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbálj meg a cumisüvegen cumit cserélni, keress olyat, amin kicsi lyuk van, akkor azzal is "meg kell küzdenie". Így, hogy pótolnod kell, sajnos nem veheted el az üveget, talán a csere segít. Tápszert kanállal adni, na az lehet művészet:) Jó idegzet kell hozzá mamának-babának egyaránt:)

Ja, azt még írni akartam, hogy amikor sztrájkol, fejd le a tejet és később odaadhatod neki. Kitartás! Sok sikert!

2009. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!