Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a szoptatásra nem kelményed...

Ha a szoptatásra nem kelményedik be a mell, akkor kevés tej van?

Figyelt kérdés
Legalább 8-9 óra kell 1 mellnek ,hogy felteljen egy kicsit. Akkor sem nagyon kemény csak érzem,hogy van benne. És ezt is mindet kiszívja a 2 hónapos fiam. Viszont délutánra szinte nem érzek különbséget a mellemen. Mind a 2 puha. Mintha nem telítődne fel. kb. 1,5-2 l bodza vagy narancs szörpöt iszom és 1 liter vízbe áztatok 2 filter szoptatós teát és eleget is eszem,de mégis semmit nem érek el. Már próbáltam sűrűbben, 2 mellből szoptatni,de még rosszabb volt,mert a főkajálásnál szinte semmi nem volt benne. A fagyasztott tejemmel pótoltam eddig,de már csak 2 csomag van. Mit tehetnék még,hogy több legyen? Tippek..
2010. okt. 10. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
fúúú...hát én szoptatósteából naponta 4-6 bögrével ittam,mindbe külön filterrel.Próbáld te is és fejjed-fejjed-attól termelődni fog-nem baj ha nem jön-csak fejjed.És sokat pihenj-vagyis ahogy a baba engedi.
2010. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2010. okt. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kevés a tejed. Ha puha az csak azt jelenti, hogy beállt a kereslet kínálat. Ha szaporítani szeretnéd, két dolgot tehetsz: vagy fejsz, vagy annyit cicizteted a kicsit, amennyit hajlandó rá.

Mivel a tej legnagyobb részben szoptatás ALATT termelődik, így teljesen felesleges megvárni, amíg egy mell megtelik. Ha azt várod, hogy megteljen, csak azt éred el, hogy a szervezeted azt hiszi, a termelt mennyiség elég, és nem termel többet.

Én végigjártam ezt a kálváriát, és tudom, hogy nehéz elhinni, de ha nem görcsölsz, simán megy majd!

A két mellből szoptatástól meg ne egy nap alatt várj csodát, hiszen a szervezetnek idő kell, hogy alkalmazkodjon, Nekem 3 nap volt, mire átállt, onnantól mindig két mellből szoptattam, mindig elég is volt a tej.

És nem kell ész nélküli mennyiségeket meginni a szoptatós teából! Amennyit iszol, az pont elég.

Próbáld újra a két mellből szoptatást, szoptass gyakrabban, és mindig azzal a melleddel kezdd, amelyikkel az előző szopit befejezted. Ha kell, pótolj lefejt tejet, és ha van időd, akkor szopik után fejj is, így gyorsabban termelődik.

Bízz magadban, jövő hétre már minden megy mint a karikacsapás!

2010. okt. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!