Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy váltogatjátok a melleteket?

Hogy váltogatjátok a melleteket?

Figyelt kérdés

Nekem első babám, egy hónapos, csak anyatejes, igény szerint szopik. Keresem az ideális váltást.

Az első héten amikor még kicsit összevissza evett, akkor felváltva adtam neki: jobb-bal-jobb-bal. Aztán kezdett kialakulni kb 2 óránkénti evés, csak azok tovább tartottak, szünet is volt benne, akkor mindkettőből adtam neki: jobbbal-baljobb-jobbal. Aztán áttértünk: jobbjobbbal-balbaljobb-jobbjobbal. Most megint csak egy oldalról adok neki egyszerre, ha szünetet tart akkor is ugyanazt kapja vissza és 3 óra múlva a másikat. Már annyit bír.


2022. márc. 13. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
2-3 hetes koruktól már mindkettőből adtam. Mert bele is zavarodtam, meg önző módon úgy egyformább voltam :)
2022. márc. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elején úgy csináltam h odaadtam az egyiket pl jobb mell, aztán következő etetésnél szintén a jobbal kezdtem, majd ha már feszengett mert nem bírta már jobban szívni de még éhes volt, megkapta a balt. Következő etetésnél a ballal kezdtem


Ez kb 4-5hónapos koráig volt így

Azóta ahogy kézre áll meg amelyik jobban feszül😂

2022. márc. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elején én is izgultam ezen, hogy ne kapjon túl sok híg tejet stb. Most már azt gondolom hogy mindegy. Mindig váltok, akárhány óra telt el. Néha biztos eltévesztem, de semmi gondom nincs belőle.
2022. márc. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1 szoptatás, 1 mell. Következő szoptatás másik mell.


2 évig szoptattam, semmi problémám nem volt. Se egy berepedt bimbó, se egy mellgyulladás.

2022. márc. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Én 2 óránként szoptattam.
2022. márc. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én mindkettőnél kettőből etettem. Ha épp emlékeztem, melyikkel fejeztük be akkor utána azzal kezdett ha nem akkor ...

Mindkettőt teljesen kiszivta mindig úgyhogy mindegy volt. Nekem a balban mindig kevesebb volt, így nem tudtam felváltva szoptatni, mert a bal nem volt elég.

2022. márc. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyik étkezésnél az egyikből, másik étkezésnél a másikból adtam neki. Védőnő is ezt tanácsolta.
2022. márc. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is felváltva adom, egyik evés jobb, következő bal... mindig elég Neki az egyik. Ráadásul én úgy tudom a tej összetétele is olyan, hogy praktikus egy mellből etetni a kicsit egy étkezés során!
2022. márc. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!