Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elutasitja a cicit mert kevés...

Elutasitja a cicit mert kevés a tej, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

3 hós babát eddig tapszerrel kellett potolnom (mell fajdalom miatt) meg hát a mennyiség se tudott soha beállni, hogy elég legyen.

Pár napja elhatároztam magam, hogy csak és kizárólag szoptatom és akarhogy sír nem kap pótlást. Erre a baba teljesen elutasítja már a mellemet, még annyit se hajlandó szopizni mint előtte!

Szegényt hagytam szenvedni aztan kapott pótlást én meg fejtem.

Most akkor mit csináljak? Minden etetésnél etessem cumisüvegből utána fejjem le azt a mennyiséget amit megevett? 2 órànként eszik, igy gyakorlatilag egész nap sterilizalhatom a dolgait, közben meg nem alszik nappal egy percet se, sokat hordozom és játszunk. Egyszerűen nem fér bele az időbe a folyamatos fejés



2021. dec. 2. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Inkabb beszelj egy szoptatasi tanacsadoval, mint itt gyk-n kerj segitseget. Ha potolsz szoptatas mellett akkor ertheto, hogy kevesebb a tejed, mivel mindig annyi tejed van amennyire a babanak szuksege van. A cumival sajnos konnyen el lehet rontani a szoptatast, mivel abbol sokkal konnyebben jon a tej, egyszerubb a babanak. Vedono esetleg tud szoptatasi tanacsadot ajanlani.
2021. dec. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez eléggé cumizavarnak hangzik, én is szoptatási tanácsadót javasolnék.

De a pótlás elhagyása sem egyik napról a másikra kellene megtörténjen, hanem szép fokozatosan.

2021. dec. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sterilizálni elég napi 1x, akkor is, ha többször fejsz, így talán több időd marad. Az üres mell ingerlése a fejővel szintén segít, akkor sem gond, ha nem steril a fejő, hisz úgyse jön tej.
2021. dec. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi tápszert kap egy nap? Én ugyanebben a helyzetben voltam, szoptatási tanácsadó mondta, hogy nem fogom tudni egyik napról a másikra megszüntetni a pótlást, mert a baba ki fogja magának követelni úgyis. Úgyhogy fokozatosan kell kivezetni, hogy közben a mell tudjon igazodni ahhoz, hogy többet kell termelnie. Mi lassan eljutunk oda (szintén 3 hónapos), hogy csak lefekvés előtt kap, de 2 hónapos kora óta csökkentem folyamatosan (onnantól nem fáj a szoptatás).
2021. dec. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt is el kell tudni fogadni, hogy van, akinek sohasem lesz elegendő anyateje a baba számára, akármit is csinál, akármilyen tanácsadóval vagy módszerrel. Írod is, hogy soha nem is volt elegendő mennyiségű anyatejed. Egy ponton túl ezt nem lehet erőltetni, mert csak kínlódni fogsz te is és a baba is.

Vagy küzdesz még, amíg erőd bírja, és eteted mellből és cumisüvegből is, vagy átállsz a kizárólagos tápszerre. Mást nem nagyon tehetsz, ha nincs elég anyatejed.

2021. dec. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!