Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg van, akinek kevésbé...

Tényleg van, akinek kevésbé zsíros a teje?

Figyelt kérdés
Mit kell tenni, ahhoz, hogy jó zsíros legyen?
2010. szept. 3. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

- A baba a szopás hosszával és gyakoriságával saját maga szabályozza a tej zsírtartalmát. A tej zsírtartalma 1 és 12% között ingadozik, ami hatalmas különbséget jelenthet tápértékben (kalóriában). A tej zsírossága több mindentől függ, pl az etetés stádiuma (első tej vs hátsó tej), a legutóbbi szoptatás időpontja (minél közelebb, annál zsírosabb), a mell telítettsége (minél üresebb, annál zsírosabb) és a napszak (estére zsírosabb). Ezért sem érdemes mérni, mennyit evett a baba, mert a térfogat nem mutatja, hogy mi volt a zsírtartalma annak a tejnek amit a baba megivott. A baba tudja, mit csinál, rá kell hagyni. Érdemes méregetés helyett a babára figyelni, hogy elégedettnek tűnik-e, kortyol-e szopi alatt, van-e elég pisis és kakis pelenkája, gyarapodik-e.


[link]

2010. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

nem, ez bizonyítottan tévhit. Az afrikai éhező nők gyereke pont ugyanolyan ütemben fejlődik, mint az angol átlagember, gazdag bárkinek a gyereke.

Ez egy jó hivatkozás azoknak az anyukáknak, akik nem akarnak a szoptatás idegőrlő tevékenységével bajlódni.

2010. szept. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, én hallottam olyat, hogy volt tej bőven, de a pici óránként éhes volt. Nem volt elég tápértéke a tejnek. Hál istennek nekem nincs ilyen problémám. Szerintem a sok folyadék, és a táplálkozás fontos.
2010. szept. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért lehetett éhes, mert ha volt is tej bőven, a pici csak az eleje tejet szívta ki, aminek kisebb a tápértéke (kevesebb zsír, több cukor).
2010. szept. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Nincs. Még akkor is kicsi az esélye, ha az anyuka súlyosan alultáplált; a szervezet ugyanis elveszi a baba számára azt, amire szüksége van.


A nagyon gyakori éhség sem a kevésbé tápláló tejre utal. Egyáltalán, biztos, hogy mindig éhes volt a baba? Mert ugye a gyakori sírás/szopiigény nemcsak az éhséget jelentheti, hanem a (természetesen nagy) anyaigényt is..!

2010. szept. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!