Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik szoptatási módszer...

Melyik szoptatási módszer milyen? Iszsz, 3 óránkénti. Ezt a kettőt ismerem. Van más? Mik az előnyeik és hátrányaik?

Figyelt kérdés
2021. szept. 6. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Mindkettőről tudok véleményt mondani

3óránként(anyukám(5gyerek), anyósom(3gyerek), és testvérem(1gyerek) szoptatott így)

Előnye:kiszámítható

Hátránya: mind3 embernek a babák 3 hónapos koráig elapdt a teje

A babák bevannak szorítva akaratukon kivűl egy napirendbe

Igazából több sebből vérzik


Iszsz (én,és rengeteg ismerős)

Kislányom 8hónapos és rengeteg tejem van még mindig

6hónapos korára kialakította magának a napirendet

Egy hátránya van, hogy nem kiszámítható

De szoptatni bárhol bármikor lehet:)

2021. szept. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

3 óránkénti


Előny: kiszámíthatóbb napirend


Hátrány: több hiszti, hiába kiszámítható, ha az idő nagy részében bőg a gyerek mert éhes, vagy harcolsz vele, mert nem éhes


Igény szerinti


Előny: annyit eszik a gyerek amennyit megkíván, kevesebb éhség miatti sírás


Hátrány: eklektikus napirend, növekedési ugrásnál folyton enne, pazarlás tápszerrel ha tápszeres.


Igény szerintiből - időpontra áttérés


Előny: igény szerint etetve az első hónapokban kevesebb éhség miatti sírás, az idősebb baba aki már nem sír ha éhes, pedig hozzászokik a napirendhez


Hátrány: ?


Szerintem naturálisan a harmafiknak van a legtöbb értelme, az iszsz szép lassan úgyis átalakul.

2021. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Az iszsznak talán még egy hátránya van: az elején nagyon nem vágod, hogy miért sír, és mindig szoptatnád. Ez még újszülöttnél nem is akkora gond, mert úgysem eszi túl magát, de ha már kicsit nagyobbacska (de még mindig kizárólagos anyatejes), kialakulhat nála az, hogy megtanulja, bármilyen bajára a kaja a válasz. Mondjuk ennek a valószínűsége elég csekély.
2021. szept. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudok más módszert. Első kisfiamat 2 hétig tudtam igény szerint szoptatni. Utána tápszeres lett. Pedig tényleg igény szerint csináltam. Még fejtem is. De 2 hét után már csak pár csepp volt. Mai napig nem tudom hogy miért. Igaz akkor még nem mondta senki hogy van tejserkentő én meg 24 voltam és tiszta ideg hogy éhes a gyerek. Most a második fiam 5 hetes, anyatejes, igény szerint szopizik, 3-4 óránként eszik de tejem van bőven, este 21-22től alszik reggel 6-7ig. Napközben van hogy beiktat alvás előttre még egy szopit, ha előtte fél-egy-másfél órát fent volt. Néha a megnyugvás is a cici és az altatás is cici, mivel nem fogadott el egyetlen cumit se(persze ezt nem bánom). Ez az etetés a legjobb szerintem.

Tápszeres fiam viszont nem volt már igény szerint etetve, lehetett volna de szerintem én ott egy kicsit megtörtem.

2021. szept. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

2 évig szoptattam a lányom. Sosem címkéztem magam a módszerem szempontjából. Csak adtam neki, ha kért. Nagyon hamar beállt a 2 óránkénti szoptatásra.

Igaz, hogy éjjel is 2x kérte sokáig, de igen is kiszámítható volt az étkezése.


Hozzáteszem, sosem fejtem, nem használtam bimbóvédőt, csal szoptattam. Bejött.

Rengeteg tejem volt, 2 éves korában is azért választottam el, mert eléggé lefogytam. De a tej megmaradt a lányom kb 3-4 éves koráig..nagyon lassan apadt el.


Hozzátáplálás szempontjából én azt az elvet követtem, hogy nem váltottam ki étkezéseket. 2 éves koráig szophatott evés után, ha akart.

Lett egy jóevő lányom, aki megeszik bármit. Sose stresszeltem az evés miatt.

2021. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

A 3 óránkénti nálunk élhetetlen volt. Folyton fejnem kellett, a gyerek meg folyton bukott.

4hetes korában átálltunk igényszerintire.. azóta mindenkit kicseréltek. Nekünk ez jött be. Nem is gondolnâm, hogy pl a nyári melegben 3 óránként kène szopizni, az én babám volt, hogy óránként kért kb egy kortyot. Én is iszok óránként ha jól esik, ő miért várna.

2.8kg volt mikor született, most 6hósan 8kg.🙂

Egyetlen hátránya, mivel mi sokat csavargunk, így gyakran az utcán is meg kell szoptatnom. Tudom, hogy ez sokaknál kiveri a biztosítékot.. viszont ez a szabadságunk ára. 4hónapos korában már vonattal mentünk kirándulni cserébe🙂 nekem megéri, a babám bárhol jót eszik. Mindig van nàlam egy nagy, vékony kendő ami mindent eltakar és ennyi. Mindig figyelek, hogy diszkrét legyen, nem egy étterem közepén etetem meg, bár a kendőtől az se làtszana..

2021. szept. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

#4 Szerintem Te is sejted a választ: az egyik legjobb módszer a tej elapasztására a stressz. A terhességem során több könyvben is olvastam, ill. a szülésfelkészítőn is megerősítették, hogy nincs olyan, hogy "kevés tej" vagy "nincs tej", egyedül pszichés ok lehet az ilyen tapasztalat mögött. Ha az ember ezt tudja és csak átmeneti állapotnak tekinti a kevesebb tejét és nem éli meg kudarcként a tápszeres kiegészítést, az sokat jelent.

A legtöbbször emlegetett előnye az iszisznek a kipihentebb család. :) Az éhségtől üvöltő csecsemő mindenki számára megterhelő fizikailag, az anya számára meg lelkileg is, hiszen ösztönös igénye, hogy ellássa a kisbabáját.

Plusz még azt érdemes figyelembe venni, hogy a helyes önértékelés, önbizalom kialakulása itt kezdődik, az első életévek döntőek benne. Itt a kérdés az, hogy mit üzenünk a csecsemőnek, hogy az igényei fontosak vagy leszrjuk őket?

2021. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Én valahol a kettő között csináltam. Nem raktam minden nyikkra mellre ( ha álmos volt inkább elringattam) de nem vártam meg az etetések között a 3 órát. 2 órán belül nem etettem, de utána már igen.

Rengeteg tejem volt, a fiamnak még tejtestvére is volt. A lányom 6 hetesen átaludta az éjszakát, mégis 6 hónapig csak anyatejet kapott. És határozottan nem volt sovány 🤪.

2021. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
2-3 óránként kapott, de nem pontosan, mert igazodtunk az alvásához. Az evés miatt soha nem ébresztettük fel. Éjjel viszont a saját pihenésünk érdekében egy szoptatást kihagytam, ezért 5-6 órát ki kellett bírnia. Pár nap alatt megszokta, és nem sírt éjjel a kajáért.
2021. szept. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
#9: Ezt a "megszokta" dolgot úgy nevezik a pszichológiában, hogy "feladta", ami kb. a legrosszabb, ami történhet egy csecsemővel. Ha sír, hogy a szükségleteit kifejezze, de tojnak a fejére és idővel feladja a reményt, hogy ő egyáltalán valaki lenne itt. Csak amikor tinédzserkorában egy önbizalomhiányos, saját szükségleteit fel nem ismerő, önmagáért kiállni képtelen gyereked lesz, akkor örvendezzél, hogy de te legalább milyen jót aludtál. ;)
2021. szept. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!