Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós kismamák, mikor...

Szoptatós kismamák, mikor kezdett el hullani a hajtok? Van olyan, aki megúszta?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt rengeteg hajam lett, nagyon sok össze vissza álló babahajam van. 6 hete szültem, kisfiam 100% anyatejes, egyenlőre nem hullik. Kíváncsi vagyok, kb meddig élvezhetem ezt a hajmennyiséget
2021. márc. 29. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
3.honaptol, pedig szedek kollagent, vitaminokat... Hiaba :/
2021. márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan nem emlékszem, hogy mikortól, de kb 2-3 hónapig hullott egy kicsit. Nem vészes mértékben, így most két év elteltével több van, mint valaha. Ha úgy érzem, hogy hullik egy kicsit, akkor GAL kollagént szoktam inni, szuper.
2021. márc. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3. hónap körül, de előtte viszont nagyon besűrűsödött a terhesség alatt, volt miből.
2021. márc. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem terhesség alatt sem sűrűsödött, inkább még hullott is.

Na de ami szülés után 3 hónappal kezdődött. A hajam 2 harmada kihullott 6 hét alatt. Mindenhol ott volt a hajam a lakásban, csomógban jött ki. A 6.hét végére kilátszott a fejbőröm, a halántékomon szinte kopasz voltam. Távoli ismerős akivel összetalálkoztam boltban finoman megkérdezte minden oké e, sugaraznak e vagy ilyesmi 🤦‍♀️

Ami jó hír, hogy szinte azonnal elkezdett kinőni, most 7 hós a kicsi és úgy nézek ki mint egy hülyegyerek. A hajam 2/3 kb 5 centi és égnek áll, de inkább ez mint a kopaszság. Fú, az nagyon rossz volt. Pedig szedtem végig vitaminokat, vasat.

2021. márc. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem rettenetesen hullott a hajam. Néha rémisztően. Akkor kezdett hullani, miután a szoptatás abbamaradt, rá kevés időre. 3 hónapos koráig volt anyatejes a fiam kizárólagosan. Most 13 hónapos, már nem hullik, csak a normális mennyiség, És a babahajaim már kb 10 centisek. Nagyon viccesen festek, főleg hajmosás után:)
2021. márc. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt rengeteg hajam lett, megduplázódott, fényesebb és erősebb lett. Nagyon szerettem! Szülés után a 6. hónapban kezdett hullani, már azt hittem kopasz leszek. Nagyon ijesztő volt, főleg hogy fenékig érő hajam van, így elég látványos tud lenni néhány szál is. 1 hónap alatt visszaállt az eredeti mennyiség, minden nap csomókban fésültem ki a többletet.
2021. márc. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Kb. három hónappal szülés után kezdődött mindkétszer és kb. fél évig tartott. Semmi köze konkrétan a szoptatáshoz, ugye mindenki tisztában van vele? Rövid ideig (kevesebb, mint egy hóbap) és kis mértékben tudtam csak szoptatni. Szülés után 3-4 hónap, mire leesik az ösztrogénszint normál mértékűre és kihullanak azok a hajszálak, amiknek a terhesség alatt életciklusuk szerint már ki kellett volna. Nem attól hullik, hogy, szoptat-e valaki, a tápszerrel tápláló anyukáknál pontosan így zajlik a szülés utáni hajhullás.
2021. márc. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Nekem egyáltalán nem hullott sőt szebb lett több babahajjal. Szülés utan sem változott, pedig riogattak vele.
2021. márc. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Eleve extra dús volt, terhesség alatt nem lett több és nem is hullt utána sem.
2021. márc. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

Nekem is kB 3. hónaptól kezdett hullani, egészen 1 éves koráig, kB akkor maradt abba a dolog.

Ami segít, a vitamin, kollagén, és zöld tea ivás, legalábbis nekem ezek váltak be. Hogy minél egészségesebb legyen szoktam hajpakolást csinálni: ricinus olaj, édes mandula olaj, jojoba olaj és makadamia dio olaj, összekutyulom és éjszakára rajta hagyom.


Egyébként két nővérem van, egyiknek szintén hullott a haja, másiknak meg egyáltalán nem. Szóval nem törvényszeru hogy fog hullani 🙂

2021. márc. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!