Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki hogy szoptat (az elejétől)...

Ki hogy szoptat (az elejétől) alkalmanként egy vagy két mellből? Melyik a jobb? Melyik segíti jobban a tejtermelést? Milyen érzés ha teljesen üres a mell, lehet érezni egyáltalán?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elején csak egy mellből szoptattam alkalmanként, mert mikor beindult a tejtermelésem, rengeteg tejem volt. Állandóan csak csurgott, melltartó betét nélkül sehová sem tudtam elmenni. Ráadásul nagyon fájt a bimbóm, így legalább pár órát pihent a másik cici is, mire sorra került. (6 hétig igény szerint szoptattam.)

Mikor 6 hetes növekedési ugrás volt, áttértem a 2 mellből való szoptatásra, és vettem bimbóvédőt. Nekem nagyon bevált, a picim is megszokta, végre nem fájt a szoptatás :) 5 hónapos volt, mikor elutaztunk otthonról és a bimbóvédőt otthon felejtettem, azóta anélkül szoptatok, és egyáltalán nem fáj, mert szerintem jól összeszoktunk. (Azt mondják, ez akadályozza a tejtermelést, mert nem elég inger éri a mellet, de én nem vettem észre, hogy kevesebb lett volna)

A 2mellből szoptatás esetén összességében több a tej, külön-külön nem biztos, de a kettő együtt tuti több, mint csak 1 nagyon telt mellben. A feszülést csak az első hetekben éreztem, most még egy kevésbé teltnek érzett mellből is 3* annyit szopizik a babám, mint akkor. (lemértem)

Olyan nincs, hogy teljesen üres, mindig van benne pár ml, mert szoptatás közben termelődik. Ha a baba nem szopizza ki, hanem sokat hagy benne, vagy csak 1 mellből szopik, akkor kevesebb lesz a tej, mert a cici azt az üzenetet kapja, hogy nem kell ennyit termelni.

A legjobb megoldás: mindig kínáld meg a 2. mellel is, és ő majd eldönti, éhes-e még. :))) Hosszú távon így lesz a legtöbb tej.

2010. aug. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elejétől kezdve 2 mellből szoptattam. Ha nem így tettem, akkor begyulladt a cicim (picike, alma alakú) Rengeteg tejem lett ettől, alíg győztem "apasztani".
2010. aug. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt olvasd el: [link]
2010. aug. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Változó, mikor mire van szükség:

Az első napokban, hogy gyorsabban belövelljen a tej, általában két mellből szoptatást szoktak javasolni, hogy több legyen az inger.

Ezután az első hetekben, amikor még túltermelés van, általában egy mell is elég egyszerre, és ilyenkor a szopizott mellben esetleg benne maradt tejet érdemes kifejni (van, aki még az érintetlent is kifeji, az is jó).

Amikorra beáll a kereslet-kínálat, általában kialakul, hogy egy vagy két mell szükséges.

Később viszont (pl. növekedési ugrásoknál) gyakori, hogy alkalmanként mindkét mellre szükség van és a baba ki is eszi mindkettőt. Sokan szoptatnak innentől kezdve már folyamatosan így, mert a nagyobb igényt sokszor csak a két mell együtt tudja kielégíteni.

A nagyobb babák, kisgyerekek már általában türelmetlenek ahhoz, hogy kivárják, amíg egy mell teljesen kiürül, így őket érdemes többször is átpakolgatni egy szoptatáson belül, hogy jóllakjanak. Ők már nemcsak két mellből, de többször váltva szopnak.

Szóval hosszú távon leginkább a két melles szoptatás szokott bejönni, de kivétel mindig van. Az biztos, hogy ha szaporítani kell, akkor érdemes ezt alkalmazni (továbbra is figyelve arra, hogy a mellek alaposan kiürüljenek).


Simán meg tudod tanulni, hogy a melled mikor üres "teljesen". Egyrészt figyeld, nézd, tapogasd magad szopi közben, hogy milyen formájú, nagyságú, amikor a babád vélhetően kiürítette. Illetve ha fejsz, akkor aközben is láthatod, hogy mikor vagy üres, mert olyankor már csak 1-1 csepp tej jön ki. (Tipp: Ha tudod, mi a tejleadó-reflex, akkor azt is figyelheted. A legtöbb anyukának 2 reflex üríti ki teljesen a mellét.)

2010. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!