Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csecsemőmérleg nélkül lehet...

Csecsemőmérleg nélkül lehet tudni, eleget evett- e a baba? Elég ha a védőnő hetente méri a súlyát?

Figyelt kérdés
Gondolom a legelső napok/ hét után igen, a viselkedéséből de előtte mi a helyzet? Mindenképp kell mérleget venni vagy bérelni? Azért kérdem, hogy ne kelljen kapkodni a beszerzéssel ha sokak, tapasztaltak szerint nélkülözhetetlen.
2010. aug. 6. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Én minden evésnél megmérem. 3.5hós.Engem megnyugtatott hogy tudom a napi változást(is). Most tegnap ta nem tudom,hogy mennyit eszik,mert kimerült az elem benne
2010. aug. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szereztem be otthonra,szerintem csak paráztatja az anyukákat.Ha a baba a cicizés után elégedett,akkor jól is lakik,és mivel az első hónapokban nagyon nagyon gyorsan gyarapodnak,a heti mérleg a védőnéninél(ha jött hozta a mérleget magával)elég visszajelzés volt.Ha nincs probléma felesleges,nyilván ha nem hízik,vagy gond van akkor én is használtam volna.
2010. aug. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én csak naponta egfyszer mérem, fürdetéskor, pucéran. Engem megnyugtat, higy naprül napra láétom a fejlődését.


Annk azonban, hogy minden etetésnél mérjék, nem sok értelmét látom. A baba is olyan, mint mi, hol többet eszik, hol kevesebbet, anyuka meg parázós, és képes tápszert adni neki, ha SZERINTE kevesebbet evett... Ebből lesz aztán a kevesebb szopi, és végül a tej elapadása.


Inkább a pisis pelusokat figyeld. Ha az megvan, és a baba jókedvű, éber, akkor eleget eszik.

2010. aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elég a heti 1 mérés, de ha nagyon parás típus vagy, akkor szerezz be egyet 2 hónapra és mérj naponta vagy kétnaponta fürdés előtt egy pucér súlyt. A legfontosabb, hogy a szoptatásokat nem szabad mérni!!!
2010. aug. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én úgy voltam vele, hogy a fene se fogja méregetni minden etetés után, elég lesz, ha a tanácsadáson megmérik. Aztán nem úgy alakult, ahogy reméltem, mert a tejem nagyon-nagyon lassan indult csak be, én meg kétségbe estem. Mégis csak vettünk egy mérleget, és minden szopizás után méregetni kezdtem a babám, amitől még jobban kezdtem begolyózni. Végül a napi egyszeri (este, fürdetés után) mérésnél maradtam, azt kb. 3 hónapos koráig csináltam, utána már csak vasárnap esténként, és kb. 6 hónapos kora óta csak havonta egyszer mérem. Ha nem vagy nagyon aggódós, esetleg kölcsönözhetsz is mérleget az első hónapra, aztán majd meglátod, hogy szükséged lesz e rá, vagy sem.
2010. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


Nem tartom magam aggódósnak de a fene tudja. A magzati méretek miatt is akkor kezdtem el"ideges" lenni mikor annak ellenére mégis utánanéztem mindenféle táblázatokban, hogy az orvos szerint minden okés volt...:)Szerintem meg fogjuk próbálni itthoni mérleg nélkül.

2010. aug. 6. 12:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első pár héten azért érdemes mérni hogy tudd mennyire jó szopó a babád. Később már nem érdemes mert ahogy elkezd mocorogni a baba a mérleg már nem mutat pontos eredményt. Akár 100grammot is tévedhet a mérleg. Ezt tapasztalatból mondom.
2010. aug. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha van pisi,kaki elegendo akkor nem kell merleg.
2010. aug. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van olyan anyuka, akit megnyugtat a mérleg, van, akit idegesít. Próbáld ki, hogy neked melyik variáció jön be. Engem az első 2-3 hónapban megnyugtatott, hoyg eleinte (pár hétig) minden kajcsiját mértem, aztán meg naponta. Aztán kb. a 3. hónaptól már nem méregettem, mert akkor kezdett idegesíteni. De addig biztonságérzetet adott. Most egy éves! :)
2010. aug. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!