Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptathatok csak egy mellből,...

Szoptathatok csak egy mellből, hogy a másik rendbejöjjön?

Figyelt kérdés
6 hete szoptatok, már megjártam a poklot, az egyik mellbimbóm szinte teljesen "eltűnt", ellaposodott, csak védővel tud szopizni, de már nem érzek fájdalmat (többnyire), ugyhogy abból a mellemből tudom őt etetni probléma nélkül. Viszont a másikkal nagyobb gondjaim vannak, szörnyen néz ki, szétrepedt, amikor kezd hegesedni, megint kiszívja a babám, hiába a védő. Sok helyen olvastam, hogy volt, aki pihentette pár napig a sebes mellét és addig fejte (bár félek, nekem attol is szetrepedne ujra), és üvegből adta a kicsinek, hogy ne apadjon el a tej. Megoldható lenne ez az én esetemben szerintetek? Köszönöm a válaszokat!
2020. júl. 8. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudod egy szoptatási tanácsadó véleményét kikérni?Hidd el sokat segít ,nekem más jellegű problémám volt,de kellett a támogatás.Miért lesz sebes a melled ?Jól tudod ráhelyezni a babád ,a nyelve nincs letapadva ?
2020. júl. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 khniki ***** válasza:
Igen! Én is így jártam! Egyik mellbimbómon nagyon mély seb lett, iszonyatosan fájt, sírtam, kiabáltam szoptatáskor. Aztán megkértem a háziorvost, irjon fel valamit. Bactroban nevű kenőcsöt írt ki, antibiotikum tartalmú, ezért nem szoptattam abból a mellből. Gyorsan alkalmazkodott a másik, átvette teljesen a funkciót. A serültből csak fejtem, majdnem el is apadt a tej, mire 2 hét alatt rendbe jött. De utána vissza tudtuk hozni a tejtermelést. Ami fontos, hogy ne használj hámosító kenőcsöt, mert az vart képez a bimbón és elzárja a tejcsatornákat, aztán kínlódhatsz még mellgyulladással is...
2020. júl. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!