Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen volt annak, akinek nem...

Milyen volt annak, akinek nem szopott a babája?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kislányom! Teljesen egészséges, de a gond ott van, hogy soha nem szopott!!!

Ha mellre is került, tátogott mint a hal, de semmi szívás!

Amikor kiengedtek elkezdtem fejni és pohárból adni, de nem ment, aztán rászántam magam a cumisüvegre, amit nagyon nehezen tudtunk bevezetni, mert nem akarta elfogadni! Nálunk a cumi szóba se jöhet, mert kiköpi! 1,5 hónapig volt tejem, aztán elapadtam, mert ugyebár nem volt inger!


Már nehezen, de beletörődtem, hogy így alakult, de az a félelmem, hogy ha bevállalunk majd még egy babát, akkor azt se fogom tudni szoptatni!!!

Már most ezen rágom magam és ez az egyetlen oka, hogy nem szeretnék gyereket, holott még 2 volt tervben ez előtt!:-(((


Szerintetek mekkora az esély rá, hogy másodjára összejön a dolog? Vagy, hogy a baba nem ilyen lesz?


2010. júl. 22. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Amikor megszületett a kislányom és a mellemre tették, semmit nem csinált csak visított. Közölték velem, hogy vegyek bimbóvédőt, és akkor majd fog szopizni. Első nap nem is volt hajlandó szopizni, aztán elvitték az intenzívre mert mindjárt nagyon be is sárgult. Itt közölték, hogy nem baj, ha nem szopizik, jó az cumiból is (ugye így kevesebb ideig alkalmatlankodtam ott). Mikor hazamentünk, már nem is érdekelte a cicim. Minden nap próbálgattam, semmi sikerrel. Aztán mikor 6 hetes lett a lányom a férjem mondta, hogy ne bimbóvédővel csináljam. Kipróbáltam és megtört a jég, szopizott! Na a másodiknál nagyon hamar rátettem a cicimre, kicsit segíteni kellett neki, de hamar belejött. 8 hónapos koráig cicizett. A tanulság az volt belőle a számomra, hogy bizony fel kell készülni a szoptatásra, ha nem megy kell kérni szoptatási tanácsadó segítségét. Biztos, hogy menni fog, mert ez az élet rendje. Másodszorra semmi kétségem nem volt, hogy sikerülni fog, mert azt akartam hogy így legyen.

Pozitívan kell hozzáállni, létezik egy csomó szakirodalom róla, dvd filmek, szoptatási tanácsadók, akik akár házhoz is kimennek segíteni. Csak ne idegesítsd ezen magad, mert annál rosszabb. Biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog neked is.

2010. júl. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezert meg ne mondj le a masodik babarol,nem biztos hogy o is igy fogja majd csinalni,amugy meg nem a te hibad valamiert nem szerette szopizni,azert meg a masik szeretheti,nekem 3 honapos volt a kisfiam es elapadt a tejem pedig o szopott volna szegnykem de nem jott eleg tej,es mar szuletese ota potoltam eloszor szopizott,aztan meg tapszert ivott a cumibol es most makk egeszseges mindenki nem olyan szerencses hogy szopik is es van is mit:)en igy jartam es most varom a masodikat en is de elore nem parazom,majd csak lessz valahogy anyatejhez hasonlo tapszert kerestem az elsovel is es sem gorcsos nem volt es jol is evett;)
2010. júl. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A lányom is ilyen kis ciciellenes volt, sokat küzködtünk, mire feladtam és én is fejtem még hónapokig utána. ekem is ez a dilemmám, csak nekem már itt a pocakomban a második és bízom benne, hogy ügyesebb lesz, mint a lányom volt, és moat már én sem vagyok olyan tapasztalatlan, mint először.


A szomszédunkban a kisfiú majdnem annyi idős mint az én csajszim, na ő is egy minden hájjal megkent ciciellenes volt, ordított ha meglátta. Nemrég született a kishúga na ő meg igazi kis cicifüggő!

2010. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A sárgulás nálunk is megvolt, bár nem voltvészes, de a súlycsökkenés az drasztikus volt ezért nem vártam tovább!!! nyelvféket is metszettek, de semmi!

Még a mai napig is próbálom mellre tenni!

Baba- mama barát korházban szültem, ahol nem ismerik azt a szót, hogy nem szopik! És attól félek, hogy a 2-nál ha ismét így járok végig csináltatják velem ugyanezt a cirkuszt!!! Márpedig ott szeretnék szülni, mert a szülészet kifogástalan!!!!

2010. júl. 22. 14:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Én most a 3. babámmal küszködöm. Első kettőnél sem jött össze, de most azt mondtam ha törik ha szakad most ez a baba szopizni fog. Hát az a baj, hogy ez nem igy működik. Szopni szopik, csak nem nagyon van mit. Egy kis konfetti, mert a még nem létező fogára sem elég ami van. De azért rakom a mellemre amig az a pici is van, legalább a kontakt miatt. Amúgy hál Istennek nem betegesek a gyerekek, sokáig tápot kaptak, az egyik 3 évig. Csak ezért ne mondj le a többi babáról, butaság lenne. Hidd el, ha nem is sikerülne őket szoptatnod attól még jó anya leszel. Nekem is van lelkiismeret furdalásom, de imádom a gyerekeim és azt hiszem ez mindenért kárpótolja őket.

4 hetes baba anyukája

2010. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én is bababarát kórházban szültem, a szülészet tényleg kifogástalan volt. Csak a többi... Másodszorra másik kórház nem kért ilyen minősítést, pedig százszor inkább az volt. Csupán néhány elvével nem értett egyet a vezetőség. Ezt egy ott dolgozó szülésznő mesélte nekem. Ebben a kórházban nem is volt órákon át hallatszó gyerek visítás, és zokogó frissen szült anyukákkal sem találkoztam. Ja és a kisfiam is besárgult, de a szakszerű odafigyelésnek és a rengeteg szoptatásnak köszönhetően még fény sem kellett.
2010. júl. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xStefix ***** válasza:
Izom-hipotónia???
2010. júl. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nincs bajom a tápszerrel, mert most már csak azt kapja! Már csak megerősíteni tudom, hogy nem kell félni a használatától, mert gyönyörűen fejlődünk tőle!!!

De ettől függetlenül szeretnék szoptatni majd a másodikkal! Mert ez egy pokol volt és ha ki kell állnom még egyszer akkor megőrülök! Az volt a legszörnyűbb, hogy amíg kínlódtam, addig szinte alig leltem örömöm a babámban!

Most minden pillanat csodás, de akkor 2 gyerek sínylené meg a sok stresszt és ezt nem akarom semmiképp!!!

2010. júl. 22. 16:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Én az elsőnél ugyanígy jártam ugyanezekkel az érzésekkel. Ő most 3 és fél éves. Tápszeren nőtt fel, nem lett semmi baja. A második most 11 hós, őt már tudtam szoptatni. Az elsőnél még tapasztalatlan az ember. A másodikat annyit tettem cicire, ahányszor csak sírt. Már 2. nap anyatejeset kakilt és szépen be is indult a tejem. 6 hónapig szopizott is. Úgyhogy nyugi!!!
2010. júl. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:
(Szerintem senki nem fél a tápszertől vagy legalábbis tényleg nem kell. Nem a tápszer indokolt használatával van a "gond" egyébként, hanem az indokolatlannal. Nagy különbség...)
2010. júl. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!