Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért zöldes-nyálkás a kisbabá...

Miért zöldes-nyálkás a kisbabám széklete?

Figyelt kérdés

Ma 5 hetes a fiam, és kissé zöldes a széklete kb. 3 hetes kora óta, csak anyatejes. A védőnő szerint túltáplálom őt, azért zöld szinű, a nyálkára nem mondott semmit.

De szerintem nem, mert általában 2-3 óránként eszik, napi 7-8-szor. Régebben mértem és átlagban 60-70 grammot evett, ami szintén nem sok.

Most mit tegyek, etessem kevesebbszer, akkor is, ha most jön majd 6 hetesen a fejlődési ugrás és akkor úgy is többet akar majd cicizni.

Egyébként szépen fejlődik, 1 hónaposan hízott 3600 grammról 4400 grammra.


2010. júl. 18. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Spenótot ne evett?
2010. júl. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vicces vagy, de normális válaszokat várok.
2010. júl. 18. 19:26
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Túl sok epét termel a mája,azért zöldes a széklete...
2010. júl. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy laktózérzékeny. Ettől lehet hasmenése, és a zöld epefestéknek nincs ideje felszívódni. A nyálkát nem tudom mi okozhatja. A szoptatás elején jön a laktózban gazdag ,,innivaló" tej, később a zsírdúsabb ,,ennivaló" tej. Ha ez a gond, akkor megoldás lehet az, hogy ne válts minden szoptatásnál mellet, csak pl. minden második alkalommal. Amikor komfortszopik, akkor az üresebbik mellre tedd.

A szoptatás ritkítás káros lenne, nem ajánlanám.

2010. júl. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt ilyen, mikor Mecsek teát kapott. Most Babamosolyt kap, már nem olyan.
2010. júl. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én babámnak is volt ilyen. Meg van fázva, és ez a nyálka ürül ki a kakival együtt. Nem kell semmit csinálni, pár nap alatt elmúlik.
2010. júl. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!