Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Bili edzésben jártas anyukákna...

Bili edzésben jártas anyukáknak tapasztalatára vagyok kíváncsi, akik a lehető leghamarabb kezdték. Tudna tanácsot adni, aki jóval 1 éves kor alatt tanította? Októberben születik a kisbabám és néztem videókat Elimination Communication EC témában.

Figyelt kérdés

[link]


Ezen a videón 5 hónapos a baba, de hamarabb kezdték. Lenyűgöző mennyire aranyosak a videók, a baba-mama kapcsolat. Hihetetlen, hogy már milyen picin tudja jelezni a baba, ha pisilnie kell. Nagyon jó a csatornája ennek a youtubernek. Írták, hogy boldogabb a baba, ha száraz a pelus, nincs kiütés sem, és nem kell szenvedni nagy korában a szoktatással.



aug. 13. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Visszanézve hogy nekünk mennyire pikk pakk ment a szobatisztaság (1,5 évesen kakira, 2 éves kora után egy picivel pisire), én nem szenvednék ezzel a figyelgetéssel. Nekem ez extra stressz lett volna, hogy még ezt is lessem.
aug. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elso gyereknel csinaltam en is, “volt idom ra” :D

Azt nem tudom, hogy boldogabb csecsemo volt-e emiatt, de valoban lenyugozo volt, hogy voltak jelek pisi, kaki elott es akkor “bilizni” vittem. Egy picit masfajta kapcsolodasi mod a babahoz, nagyon intim szerintem. Szamomra ezert volt ertelme, egyebkent sokan mondjak hogy megvaltas a szobatisztasag teren, mert kesobb hamarabb es konnyebben lesz az, de nem mindenkinek, mert minden baba mas.


Nalunk 8 honapos koraig mukodott csak, utana csak a pelenkat fogadta el, abszolut tiltakozott a bilizes ellen, szoval hagytam. Szobatiszta 2,5 evesen lett, tehat ez amolyan atlag.

aug. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Ezt a baromságot. Nem egyformák a babák, gyerekek. Az enyém csak 3 éves kora után lett szobatiszta és a fejemre is állhattam nem sikerült előbb, mert kell hozzá idegrendszeri érettség, ha nem tart ott fejben, nem lesz szobatiszta.
aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En kacérkodtam a gondolattal, főleg mert rettentő draga a pelenka... de nem volt hozzá elég erőm, az az igazság, hogy még akkor is figyeljem, amikor pont esetleg nem kéne, mert felebredt, evett, és eppen eljatszik egy kicsit egyedül.


Hogy boldogabb lett volna-e, nem tudom. De kesőbb a szobatisztasággal semmi gondunk nem volt. Eppen vartam hogy nyar legyen, majd egy majusi napon reggel úgy kelt, hogy ő most megy a wc-re kakilni.. hat mondom, jo. Es ment. Pisilni is nyilvan. Es nem kerte vissza a pelenkat. Az első par napon annyira elvezte, hogy fel órankent mentunk a wc-re, de 1-2 het utan beallt a normal rend. 2,5 eves volt, es pont már meleg volt, szerencsere, bar nem igen volt baleset.

aug. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(4-es vagyok: nyilvan nem a semmibol jott hogy wc-re menjen, egy ideje ez volt az esti mese, illetve előző nap vendégsegben voltunk, ahol latta, hogy más kicsiken nincsen már pelenka. Gondolom már megérett ra, ezert csak egy döntes kellett)
aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!