Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mivel, hogyan tudnám megértetn...

Mivel, hogyan tudnám megértetni vele / rávenni, hogy a kaki ne a gatyába menjen?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, hogy hosszú lesz, de már teljesen tanácstalan és elkeseredett vagyok.

Adott egy 3 éves kisfiú, akivel a szobatisztaság terén adódtak gondjaink. Csupasz popsival már szépen használta a bilit mind pisi, mind kaki esetén. Így múlthéten kedden ráadtam egy kisgatyát. Pár nap alatt megértette, hogy az nem pelenka, hanem gatya és gyönyörűen elkezdett a bilibe pisilni. Azóta 1x volt csak pisi baleset. Viszont a kaki valamiért a gatyában landol. Tegnap már eljutottunk odáig, hogy mikor meglátta a kakit a tűzoltós gatyájában (a tűzoltó a mániája), akkor mondta, hogy: jaj, ne! A tűzoltó... Meg a nála 3 évvel idősebb tesójávan (akit sok mindenben utánoz) eljátszottuk mikor neki kellett kakilnia, hogy nézze meg ott van a kaki a wc-ben / felnőtt biliben és a fehérneműje tiszta. Ezek után reménykedtem, hogy mára lesz legalább egy kicsi előrelépés, de nem. Jó esetben kb rögtön szól, de van, hogy totálisan jól elvan úgy kakival a gatyájában.

Anya már volt nagyon szomorú is. Amikor csupaszon ment a dolog, akkor egy darabig mindig kapott valami kis finomat. Aztán gatyásan a bilibe pisiléskor is. Tehát elvileg tudja, hogy dicséret és finomság is lesz eleinte ha végre a kaki is újra a bilibe megy. Egyszer pisi esetén próbáltuk a wc-t is, de kis ücsörgés után átrohant a bilire és abba pisilt. Ettől függetlenül többször is mondtam neki, hogy mehetünk a wc-re is ha azt szeretné.

Van valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne még megpróbálni?


aug. 7. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ennek ne mutasd érzelmet.

Egyébként ha megkérdezed hogy a kaki hova való akkor megtudja mutatni?

aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is ezt csinálta. Csak a kaki ment a nadrágba. Elhagyta kb. 2 hónap alatt ezt a szokást és elkezdett a bilibe kakilni. Szerintem ezen nem kell aggódni.
aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még ebbe a korba ez belefèr.

Nálunk pont ezzel nem voltak problémák de a beszéd később indult.

Szerintem addig ne add oviba , kezdheti 1 évvel később is.

Ez egy átmeneti nehézség

aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne eröltesd!

Teljesen felesleges ha nincs rá megérve, csak ártasz vele!

Kisebb lányom 3 évesen lett nappalra szobatiszta.

Most szeptemberben lesz 4 éves és 2 hete nem kell neki pelus éjszakára illetve 3 hete kakil bilibe.

aug. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sajnos nem tudod rávenni sehogyan sem, ameddig ő maga nem érett meg rá, kérdező. Amennyit én tudok erről a dologról, annak alapján ez még természetes ebben az életkorban. Sok gyereknél úgy alakul, hogy a pisit már stabilan jelzik, és nem pisilnek be, viszont a kakihoz még kérik a pelenkát, vagy elsunnyogják, hogy a bugyiba/ gatyába menjen. Aztán később maguktól megérnek arra is. Munkatársnőmnek a kisfia volt ilyen, kakihoz még hónapokig kérte a pelenkát. Nekem a kislányom 3 évesen, ovikezdésre a pisit szépen jelezte, nem pisilt be. Kakinál soha nem szólt, ment bele a bugyiba, és utána szólt csak, hogy bekakilt. Nyilván, ha épp észrevettem otthon, hogy "sunnyog", leguggol, akkor ráültettem a wc-re, és ott landolt, de magától nem szólt.

Nekünk ez az ovinál gondot nem okozott, mert mindig otthon kakilt ovi után, tehát ott nem kakilt be. Körülbelül 3 év 9 hónaposan jutott el oda saját magától, hogy már soha nem kakil be, szépen megy a wc-re.

Előtte én is sok okosságot hallgattam az "okos" sógornőmtől, hogy ezt "beszéljétek meg vele", "csak meg kell beszélni vele, hogy ne a bugyiba", ezen én csak nevetni tudok. Mondhattam, magyarázhattam én akármit, akárhogyan a kislányomnak, nem működött. Szerintem ez nem megbeszélés, meg ránevelés kérdés, hanem annak a kérdése, hogy megérett-e rá ő maga.

4 éves kor alatt, ahogyan én ennek utána olvastam, még csak kórosnak sem számít ez.

Nálam ez nem játszott volna, hogy ne adjam oviba. Nagyszülő egészségileg nem bírta volna, hogy ő legyen vele, mi pedig nem éltünk volna meg egy keresetből.

aug. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!