Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ki hogy kezdte a szobatisztasá...

Ki hogy kezdte a szobatisztaságra való szoktatást?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kislányom. Elérkezett az idő hogy elhagyjuk a pelust, őszintén kicsit szégyellem hogy még csak most kezdjük de eddig abszolút nem láttam jelét arra hogy érett lenne rá.


Ott tartunk jelenleg hogy fürdés előtt fixen ráül a bilire, eddig kb 3x sikerült is pisilni bele de ennyi. :/ hiába ül rajta nem pisil


Most eljutottam oda hogy napközben bugyit adtam rá, de nem igazán akar bilire ülni hiába vinném. :/ így nem tudom hogy haladjunk. Annyi információt kaptam már hogy jutalmazzam, de azt is hogy ne jutalmazzam, ültessem 20 percenként bilire stb. Nem tudom mi a jó őszintén talán kicsit rá is vagyok görcsölve a témara. Körülöttünk minden ennyi idős gyerek szobatiszta már...:(


Köszönöm ha segítesz. :)


júl. 4. 09:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jól csinálod, ne aggódj. Ez nem verseny. :) Talán picit előbb elkezdhettétek volna a fix időpontos bilire ülést (pl. fürdés előtt), de most sem vagy elkésve semmivel.

A kislányok 2 év 3 hónapos. Szerintem fél éve játék a bili, plusz fürdés előtt, amíg csinálok a vizét, addig ül a bilin. Inkább nem sikerült belepisilni, mint sikerült. Próbáltam 1 hónapja a bugyis verziót, de őszintén? Kétszer becsurgott és én olyan riadtságot láttam rajta, hogy kb. én is megijedtem, pedig soha senki nem szídta le ilyesmiért, meg semmi. Az én lelkemnek nem esett jól, komolyan, így én ezt a módszert sürgősen ejtettem és inkább visszavettük a pelust.

Mostmár 3 hete kéri mindig, hogy mutassam meg neki a kakit, amikor cseréljük a pelust, én ezt vettem most jelnek megint, hogy kicsit jobban "erőltessem" a bilit. Addig ráhagytam, maradtunk a korábbi felállásnál. Ha kérte, ráültettem, de inkább csak játék volt, nem sikeres próbálkozás. 2 hete azt csináljuk (nevezettek betegnek :D), hogy "anya megy pisilni, jössz te is?". Ha szeretne jön, ha nem, akkor nem. Tetszik neki, hogy én "csobogok" és már kezdi pár napja tudatosan elengedni ő is a pisit, látom a koncentrációt rajta. :) Pár nap alatt eljutottunk oda így, hogy már 3-4 pisi is van egy nap a bilibe, úgyhogy folytatjuk ezt az utat.

Egyébként sokszor elmondom neki, hogy szóljon, ha érzi és csücsülünk a bulire. Bugyi pelus van rajta, plusz egy póló, így egyedül is megtudja oldani. Következő lépésként abban bízom, hogy majd már ő szól, hogy mikor kell pisilni, én most nagyon bozakodó vagyok. :)

Szóval ne keseredj el és főleg ne siettesd. Nálunk pl. van egy kislány a baráti társaságban, akinél most konkrétan egyik napról a másikra tették le a pelust, most tölti a hármat. :) Lehet nálatok is lazán így lesz.

júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó. :)


Tegnap végül 1 pisi 1 kaka landolt bilibe. És tegnap is még ma is szívesen ült bilire meg ha nem is csinált semmit se bele. Meglátjuk. Ha bármi szorongást látok rajta akkor vissza a pelust. De egyelőre nagyon szeret bugyizni. :)

júl. 5. 13:30
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!