Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ki hogy kezdte a szobatisztasá...

Ki hogy kezdte a szobatisztaságra való szoktatást?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kislányom. Elérkezett az idő hogy elhagyjuk a pelust, őszintén kicsit szégyellem hogy még csak most kezdjük de eddig abszolút nem láttam jelét arra hogy érett lenne rá.


Ott tartunk jelenleg hogy fürdés előtt fixen ráül a bilire, eddig kb 3x sikerült is pisilni bele de ennyi. :/ hiába ül rajta nem pisil


Most eljutottam oda hogy napközben bugyit adtam rá, de nem igazán akar bilire ülni hiába vinném. :/ így nem tudom hogy haladjunk. Annyi információt kaptam már hogy jutalmazzam, de azt is hogy ne jutalmazzam, ültessem 20 percenként bilire stb. Nem tudom mi a jó őszintén talán kicsit rá is vagyok görcsölve a témara. Körülöttünk minden ennyi idős gyerek szobatiszta már...:(


Köszönöm ha segítesz. :)


júl. 4. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerinted erkezett el az ido, nem a gyerek szerint :D

Bilizzen, amikor akar, de eroltetni nem erdemes. Nyugi, szobatiszta lesz o is elobb-utobb :)


Bugyit meg ne adj ra, hacsak nem egesz allo nap takaritani akarsz es meg a gyerekben is akar ez szorongast kelthet.

júl. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Én csak simán mondtam neki, hogy már nagylány, mától bugyi lesz rajta pelus helyett. Ő egyébként nem hajlandó bilire sem ülni, inkább wc párti. Volt az elején 1-2 baleset, de nem sok. Mindig kérdezgettem eleinte, hogy kell-e pisilnie, de ennyi. Egy pár alkalommal szólt, de közvetlenül a baleset után. Aztán meg már rájött, hogy mikor van az a pont, ami még előtte van :D Én nem ültetgetném 20 percenként sehova. Hadd történjen meg a "baleset". Muszáj kockáztatni. Én is izzadtam eleinte néha, mert baromi kényes szőnyeg van a nappaliban. Világos, egyszínű és gyapjú. Szóval a tisztítása nem hiszem, hogy túl egyszerű 😂 Így is bevállalósnak kellett lennem, különben még mindig pelenkázhatnám. 2,5 évesen kezdtem én is. Nem akartam eröltetni előtte, gondoltam megvárom a jóidőt, amikor nem gond ha becsurog. Pár hét után már olyan kicsi baleset sincs, hogy az eleje picit a bugyiba megy. Alváshoz még ráadom, akkor még nem tudja tartani. Autóba az ülésbe be szoktam rakni alá egy pelenkát, hogy ha elalszik útközben, akkor legalább az ülés ne legyen pisis. Szerintem ne feszülj rá ennyire. Engedd, hogy magától ráérezzen az ízére.
júl. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kedves 2es. És mikor baleset történt akkor hogy reagáltál? Nálunk is az van most hogy simán becsurog még neki. Mikor láttam gyorsan tettem bilire de kb 2 csepp tudott már belemenni kb. 🤣
júl. 4. 09:57
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Én most kezdtem májusban, 2,5 éves fiam van, lassan 3. Ő látta unokatesóját hogy csinálja, és elkezdtük utánozni. Először csak délelőtt volt pelus nélkül, aztán délután is, most már nappali alváshoz sem kell, és napközben se nagyon van baleset. Figyelem azért, ha nagyon belemerül a játékba inkább elküldöm 1-2 óránként pisilni. Ha bepisilt, annyit mondtam, hogy hoppá, hát most a pisi gyorsabb volt. Majd legközelebb. Vannak mesekönyvek, amikben szintén sok ötlet van.

Nálunk 1-2 hét alatt drámaian fejlődött, és most már csak éjszakára adok rá, de reggelre már többször száraz pelussal ébredt, úgyhogy lassan azt is elhagyjuk. Gyakoroljátok, aztán menni fog.

júl. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az enyém 3múlt, ugyanez a probléma.
júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
2 vagyok. Azt sem bonyolítottam túl. Mondtam, hogy a csudába, bepisilt :D Legközelebb majd jobban sikerül. Nem rohanok vele én már olyankor sehova :D Adtam neki másik bugyit meg nacit. Ha megyünk valahova is mindig van nálam plusz egy kis bugyi, meg egy rövidnadrág. De tényleg, pár hét alatt olyan eredményeket érnek el maguktól szobatisztaság terén, hogy csak na :)
júl. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem tudja még tartani akkor minek erőltetitek? Fantasztikus leget szerencsétlen gyereknek egy eleve idegen helyzetben meg osszepisilnie magát bárhol is legyen, meg egész al öltözködni. Nagyon rosszul csináljátok, ez erőltetés. Aztán majd jártok pszichológushoz az enuresis miatt, ami pont ide vezethető vissza. A gyerek ha nem tudja tartani, nem érett meg rá. Vegetatív idegrendszeri, hormonok, vese és agy közti kapcsolat. Olvassatok.
júl. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7es. Csak hát nem tudom mikor tudja tartani. Mikor lesz erre igazán érett úgymond. Már 1 éve várom a csodát, keresem a jeleket de nem látom. Máshol meg már 2 éves gyerekek szobatisztak. Valaki azt mondja varjak valaki azt hogy adjam a bugyit és ha becsurog becsurog majd rájön ne csináljak ügyet belőle. Ha pelust hagyom akkor meg soha nem jön rá hogy is megy ez. Nyilván nem szidom le ha bepisilt együtt feltakaritjuk. Kérdezem kell-e neki, ülünk bilire mindig mikor szeretne. Ma egyébkent már sokszor rá akart ülni.


Eddig mindent hagytam neki, tápszerrol, cumirol stb magától szokott le. De ezzel nem látok haladást ha ráhagyom mert kényelmes a pelus neki. :/

júl. 4. 12:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor érkezett el az idő, ha a gyerek jelzi, hogy pisilnie, kakilnia kell.

Az én lányom 2 év 8 hónapos. Szeptember végén kezdi az ovit, aggódtam, hogy mi lesz, de mondom előttünk még a nyár. Mindenki nyúzott, hogy minek van már rajta pelus, osszazavarom a gyereket, max bepisil, majd feltakaritom. Semmi jele nem volt annak, hogy ő megérett volna rá, nem szólt, bilire ha rá is ült, nem pisilt bele, de inkább rá sem ült.

KB 3 hete kapott egy kis wc-t, olyan, mint egy igazi csak kisebb és kivehető belőle a rész, ahova pisilni kell. 2 napig csörgött rajta, aztán 3.nap reggel szólt, hogy pisi és belepisilt. Azóta a kaki is odamegy. 1 baleset volt eddig éjszaka.

Nem tudom a wc miatt, vagy pont megert rá, de nekünk így sikerült.

júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szeptember végén lesz 3 éves a lányom, ő tavaly nyáron lett szobatiszta.

Fogtam és levettem a pelust, kisbugyit kapott.

Kb óránkét elvittem pisilni, ráült a bilire. Ha pisilt, megdícsértem, örültünk nagyon. Ha bepisilt, nem szídtam meg, hanem csak nyugodtan elmondtam, hogy ezt a bilibe kellett volna.


2 hét alatt totál szobatiszta lett nappalra.

júl. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!