Nagyon korai fejlesztés - milyen feladatokat adnak nagyon kicsiknek?
Az érzékeit, tapasztalást, hogy összekapcsolhassa a repülő labdát mikor nincs érzés és azt, mikor betalál-van érzéd.
Szerintem külön ilyenek feleslegesek, gondolom nem sterilen-érintés nélkül neveled, elegendő inger éri..
Rengeteg módszer van, de gyerekenként eltér, hogy mit kell használni. A hintáztatás pl rengeteg agyi területet fejleszt. A lepedős gurítás pl a katona-módszer egyik eleme. Ezer feladatot, játékot tudnék leírni, amit nekünk is ajánlottak. Elsőre egyébként furcsának tűnhetnek de tényleg csodákra kepesek. Amiket írtál ezek nagyrézt taktilis, bazális ingerek pl.
Van könyv a korai fejlesztésről, pl Tunyogi Erzsébet írt róla.
Mi a probléma, ami miatt szükség van komplex korai fejlesztésre?
Pedig ezek fejlesztik, hidd el.
Nekem csak kicsit koraszülött a lányom, de extrém súlyos agykárosodást szenvedett. 2,5 lg se volt, amikor neki álltunk a fejlesztéseknek. Van itthon minden, a labdáktól, wingbo hinta, kuszató pad, "kisszoba" mert látássérült. Őt pl azzal lehetett kimozdítani a saját kis világából pár hónaposan, hogy fénylő-zörgő csomagoló papírra fektettük.
Nekünk furcsáknak tűnhetnek a módszerek, de az ő agyuk még máshogy működik. Nem ok nélkül találták ki ezeket a fejlesztéseket. Csodákat tehetnek. Nekünk azt jósolták, hogy mozdulatlanul fog feküdni a lányunk, a saját világában, semmi kommunikációra, tudatos mozgásra nem lesz képes. Ehhez képest, habár le van maradva, de forog minden irányba, próbál kúszni, megismer minket, pacsit ad, nyúl játékokért, kommunikál velünk a maga módján.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!