Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ma kaptam igazolást, hogy...

Ma kaptam igazolást, hogy gyermekem tartósan beteg (refluxos) és emelt családira vagyunk jogosultak. Az mennyi?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 09:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jah,és ha leadtam az igazolást, mennyi idő, mire emelten küldik? Már 4hónapja beteg, jó lenne úgy kapni a pénzt is.
2010. jún. 28. 09:58
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ASz emelt csp 23.300körül van,és akkor mellé jár az utazási kedvezményre jogosító kártya

Azt papírt amelyiket leadtad az Államkincstárnál,volt rajta bekarikázva az,hogy "állapota fen áll 3 hónapja"valami ilyesmi a szöveg?!Ha igen visszamenőleg 3 hónapra megkapod a sima és az emelt csp közti különbséget,ami olyan 33.000 ft körül van,de csak akkor ha az a rész be van karikázva.Nem mondták ezt neked?Nekünk a következő hónapban az átutalások után pár napra rá megérkezett

2010. jún. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
postán küldték ki a papírt mert amikor menni kellett volna érte kórházban voltam. de be van karikázva hálistennek, 2hónapnak mert májusi keltezésű papír, így kb stimmelne is.
2010. jún. 28. 10:13
 4/11 A kérdező kommentje:
és köszönöm a választ!
2010. jún. 28. 10:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
visszamenőleg is küldik,aztán havonta az emeletet. sztem már júliusban megkapjáok az emeltet, valóban 23 300 ft.
2010. jún. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
én is remélem,h júliusban kapjuk már :)
2010. jún. 28. 12:37
 7/11 anonim válasza:
100%
Az utazási kedvezmény 1fő + 1 fő kisérő ingyen utazik (pl.BKV, Miskolci MVK), illetve vonaton kedvezménnyel. ( a kisérő is)
2010. júl. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Igen, az emelt családi pótlék - ha nem egyedül nevelő vagy - 23.300 Ft. Elég hamar küldik. Először a különbözetet, utána pedig már az emeltet minden hónap 5.-e körül.

Jogosult vagy még GYES-re - ha a gyerek még nincs 10 éves - és ha gyógyszert is szed, akkor közgyógy igazolványra, bár annak a kiváltása volt a legmacerásabb és nem is kaptuk meg az 1 havi gyógyszer adag 100%ának fedezetét, de ez is valami. Plusz még bölcsiben vagy az óvodában az étkezési díj 50%-át kell fizetni, ehhez is kell egy eredeti szakorvosi igazolás.

Ha van még kérdésed, akkor szívesen válaszolok, én már végigcsináltam az egészet szintén refluxos gyerekkel.

2010. júl. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
24 ezer. plusz ha gyesen voltál a gyerekkel akkor megtudod azt is hosszabbítani.
2010. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

22:54-es!

ti kinőttétek?

ezzel bíztatnak ismerősök, de apa 33és nem nőtte ki, tehát nem tudom...

és gyógyszer mellett is napi átlag 2x jön neki vissza nagyobb, és párszor kisebb... pedig azt hallottam nem kéne. mondtam a doki néninek, hó végén van kontroll, addig meglátjuk változik-e... mik a tapasztalataid?

2010. júl. 6. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!