Hogy éritek el hogy a gyerek csak adott ideig játszhat a tabletjén hiszti nélkül?
10esnek a tableten "hogyankészült" videókat is néz és szépen megcsinálja ügyesen papírból (vagy akármi másból) kihajtogatja,kivágja összeragasztja amiről szó van épp nem ezzel van a baj. Mert nem értelmetlen képernyőnyomogatást kell elképzelni.
A baj a vele töltött idő mennyiségéből van.
Nincs tabletje. Nem is értem mi ez a dili, már 6 évesnek tablet meg okostelefon? Ha nincs saját meg az anyjáén, apjáén játszik? Ott a lego, az építőkocka, le kell ülni vele kártyázni meg társasozni. Elvinni kirándulni, kiállításokra, állatkertbe vagy sétálni az erdőbe. Sportra járatni. Elvenném és vissza nem adnám.
Mi együtt bekapcsoljuk a laptopot és együtt kiválasztjuk, h együtt mit szeretnénk megcsinálni. Ehhez nem kell tab.
nem értem én sem minek a tablet. Sógorom gyereke már 2 évesen tabletezett. És azóta is nem tud egyedül játszani. Kérdem minek? a régi nyomdakészlet, gyurmázó szett, duplo miért nem jó? Ja hogy addig is a szülő békén van hagyva...
Tabletet magaddal viszed és most jó ideig egyáltalán ne kapja meg, helyette biztosíts neki játékokat, ha hisztizik hát ez van, te vagy a szülő, te is diktáld a szabályokat.
Nálunk nincs tablet (7 éves a fiam). Néha youtube-on hallgatunk zenéket, vagy játszhat kicsit a laptopomon, de nem minden nap, nem is igényli. A gépen nincsenek letöltött játékok, két weboldalt ismerünk, amin van pár egyszerű, kicsiknek való játék, ezeket próbálgatja, de szerencsére nem kötik le sokáig :)
Ha olyan lenne, mint a lányod, először is aggódnék, hogy mikor tölt le nem neki való tartalmat a netről. Fél órát kapna naponta, felhúznám a vekkert, ha csörög, akkor lejárt az idő. Ha elkezd hisztizni és nem hagyja abba, akkor másnap nincs tablet. Ha már iskolás, akkor csak akkor kapcsolhatná be, ha készen van a lecke és még van idő rá. Vagy csak hétvégén. A szabályt ti szülők állítjátok fel úgy, ahogy a családnak jó.
Én elmagyaráztam a fiamnak, hogy a gép mennyire árt a szemének, és a számítógépes játékok függőséget okoznak. Megértette, és nem hisztizik, ha le kell kapcsolni a gépet.
Én már szívem szerint földhöz verném itthon a tabletet, a TV-t és a férjem okostelefonját is. Előbb-utóbb meg is fogom tenni.
Nem a gyerekekkel van a baj. Ezek mind függőséget okoznak.
Nálunk mióta engedjük számítógépezni (kb. iskolás kora óta), mindig meg volt szabva pontosan, hogy mennyi időt tölthet vele. Most már bőven felsős, és vannak iskolai feladatai is gépen, így előveheti hétköznap is, de eddig csak hétvégén kapott rá időt. A lényeg, hogy mindig is szabályoztuk az ezzel töltött idejét.
Persze eleinte sokszor rá kellett mordulni, hogy hagyja abba időben („jaj, még 5 perc”), no meg olyan is volt, hogy látszott rajta, egész nap azt várja, mikor gépezhet végre, de muszáj következetesnek lenni, csak ez működik (mint másban is).
Nálatok, kérdező, lehet, hogy az volna a jó taktika, ha egy időre teljesen „eltűnne” a tablet a gyerek elől. Bizonyára lesz jó pár kínkeserves nap, de fel kéne fedezni újra a gyereknek, hogy az offline világban is lehet szuper dolgokat csinálni, és ehhez idő kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!