Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 19 hónapos kislányom nagyon...

19 hónapos kislányom nagyon erőszakos, verekszik, csíp, harap, karmol, hajat húz. Mit lehet tenni, ha hiába a szép beszéd, kedves magyarázkodás?

Figyelt kérdés
Dr. azt javasolta, hogy nagyon gyorsan le kell róla szoktatni, a szomszéd ovónő azt mondta, hogy majd kinövi, nem tudok vele mit csinálni. Nem merem közösségbe vinni, mert Ő tuti kioszt valakit mindig. Ma a boltban vágta földhöz magát és hisztizett, amikor felkaptam és kivittem belém harapott.
2010. ápr. 21. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Jajj, nagyon rossz, tudom én is:)18 hós a fiam. Főleg fogzáskor ilyen agresszív. Rámcsap, a végén harap, ordit, ivbe fesziti magát. Erős akaratúak, az biztos:) minél nyugodtabb maradok és nézek fapofával, annál hamarabb hagyja abba. Ütni felesleges. Orditani is. Jól csinàlod, ki a hisztihelyszinről, legugolsz hozzá, megfogod a karjait, bemondod a rövid magyarázatot az arcába, miért nem viselkedünk igy. Én ennyit csinálok.
2010. ápr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

A lányom 25 hónapos és kb. 2 hónapja próbálgatja szétszaggatni az idegeimet a hisztijéval. Kifesziti magát vagy épp elvágódik hasra a szőnyegen. Ilyenkor elterelem a figyelmét. Leülök a babájával játszani, persze akkor még jobban ordit, Beszélgetek a játékaihoz, mintha Ő róla nem is akarok tudomást venni. Törölgetem a baba szemét és közben kérdezem, hogy a tiéd nem könnyes. Vagy kimegyek a konyhába és közben hangosan beszélgetek a szekrényhez. Mondom, hogy csinálok magamnak egy szendvicset vagy kakaót...

El kell terelni a figyelmét.

Nem azonnal sikerül, de mindig hatásos a nyugodtság, ami biztos, hogy Őt zavarja, hogy nem tud felidegesiteni.)))

2010. ápr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Ha tűrhetetlen viselkedésformát mutat, először meg kell kérni, hogy hagyja abba, különben otthagyod. ha nem hagyja abba, akkor ott kell hagyni. amíg le nem nyugszik, nem kell róla tudomást venni. ha nagyon behergeli magát, és nem tud önállóan lenyugodni, akkor lehet neki segíteni, felvenni, és valami érdekessel elterelni a figyelmét. de az akaratának engedni nem szabad. ha lecsillapodott, el lehet neki mondani, hogy ez és ez történt, szeretnéd, ha nem viselkedne így, mert az neked rossz, és ő sem ér vele el semmit. nem szabad haragot mutatni. meg kell tanulnia, hogy mérgesnek szabad lenni, csípni, karmolni nem szbad.
2010. ápr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
28%
Vágd el a torkát
2010. júl. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet hülyén hangzik de egy spricnibe hideg vítz....a hiszti ellen is hasonló az orvosság...ha nem lehet neki megmagyarázni akkor szigor...
2012. aug. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!