Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Másnál is nehezen ment a...

Másnál is nehezen ment a tanulás elso osztályban?

Figyelt kérdés
Elsos a lányom, jo felfogásu, az iskolában állítolag szorgalmas, de itthon nagyon lusta, nem akar tanulni, nem fogad szót, minden délután kiabálok vele, már nagyon el vagyok keseredve, nem tudom mit csináljak.
2016. máj. 6. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Hagyd. Most ölöd ki belőle a belső motivációt a tanulásra.

Az alsós tanulmányi eredmény sehol nem számít, viszont egy életre így lehet megutáltatni vele a tanulást. Ha ez a cél, akkor nem szóltam, akkor folytasd.

2016. máj. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Elsős gyerek mi a csudát tanul ????


Nalunk nem volt ilyen a suliban max gyujto munka falevel termenyek virag stb...

2016. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem is szabad otthon tanulni velük. Így is elvileg 4 - ig iskolában vannak, ne kelljen otthon nyüstölni is szegényt :( Játékosan amúgy lehet gyakorolni, de az is inkább legyen játék, mint tanulás.
2016. máj. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha tényleg jó felfogású, és az iskolában szorgalmas, ülj le vele szombat délután , és közöld kedvesen de határozottan, hogy mostantól fogva az ő dolga a tanulás. Délután egyszer (tényleg csak egyszer!!!) emlékezteted, hogy írja meg a leckéjét és csomagoljon be másnapra, de többször nem szólsz. Persze ha kérdez, segítesz neki, de csak abban a konkrét dologban. Nem ülsz a nyakán, nem javítgatod... Nem dől össze a világ, ha lesz két hibás összeadás a füzetében. Vacsora idő után viszont nincs leckeírás, akkor se, ha addig hozzá se szagolt. És természetesen másnap lecke nélkül megy iskolába. Egy szorgalmas, igyekvő gyereknek épp elég nagy büntetés a tanító néni fejcsóválása, hogy legközelebb már csinálja meg a dolgát.
2016. máj. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Pont az a gond, hogy itthon nem érdekli a lecke, egyáltalán nem igyekvo, ha ráhagynám, soha nem tanulna.

Gondolom nincs elsos gyereketek, ha lenne, tudnátok, hogy sok a lecke, semmiféle gyujtomunka, hanem sok írás, olvasás, tollbamondás, matek, idegen nyelv, sokat tanulunk, és így is sokszor be van írva a fuzetbe, hogy tobbet kell gyakorolni, mert az olvasás és az írás nehezen megy neki /matekbol ugyes/.

Konkrétan az érdekelne, hogy akinek elsos a gyermeke, hogy folyik az otthoni tanulás!?

2016. máj. 7. 17:48
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem van elsős gyermekem.


Nem minden nap olvasunk, de heti párszor biztos, 5-10 perceket. Néha csak előveszi a régi könyveit. (Bogyó és Babóca pl.:)

Matekot hónapokig naponta gyakorolt, önszorgalomból, azt nagyon szereti.

Az írás eleinte borzasztó nehéz volt, nem mentek a legegyszerűbb betűk sem. De most már rendben van, csak naponta 10-15 szót diktáltam neki, és hagytam tovább játszani.

Én ott vagyok napközis, ahol ő tanul. Tehát látom napközben is, hogy mit csinál, ill. mit nem...


Ne kiabálj, hanem jutalmazd! Találj ki valamit. Matrica, pontok, program stb.

2016. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekunk olvasásbol minden nap uj oldal van bejelolve a konyvben, amit el kell olvasni.

Valamilyen jutalmazást be fogok vezetni, ez nagyon jo otlet, koszonom!

2016. máj. 11. 10:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Rendesen túl vannak terhelve szegény gyerekek már ilyen kicsi korban.
2016. máj. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Soha ne szidd le, hanem magyarázd el neki, velem volt még jó régen, hogy szorgalomból volt, az igaz, de előre megtanultam a betűket és a tanárnéni, már ha egyáltalán nevezhető így, leszidott, üvöltött velem én meg túlérzékeny voltam/vagyok. Ennek az lett a hatása a későbbiekre, hogy nem igazán érdekeltek a tantárgyak. Nyögve-nyelve megtanultam, de a kedvemet akkor és ott elvette. Ezért ne kiabálj... csak rontasz rajta. Egyébként olyan van, hogy egy évet még elsőben hagyják (annyian gondolják, hogy rossz, pedig a gyerek javára válik, pláne, ha valamelyik tényezővel gond van, ha az iskolaérettséget tekintjük). Egyébként az is lehet, hogy sok neki.
2016. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvus78 válasza:

Az előttem szólóknak igaza van: nem szabad kiabálni vele a tanulás miatt!!! Az én lányom másodikos. Egy csendes, visszafogott, szabálykövető gyerek. Az oviban anno érdeklődő volt, olyan dolgokat is megtanult, amit az ő korában még nem kell feltétlenül tudni (és sok ovis társa hasonlóképpen ilyen volt). Az iskolába kerülve eleinte még lelkes volt, érdeklődő. Aztán szépen lassan kezdett alább hagyni az érdeklődése. Most, második osztály év végére odáig jutottunk, hogy alig várja, hogy kitörjön a nyári szünet. Mostmár elértük, hogy még szorong is, mert az új projektje, hogy rágja a körmét!!!

Itthon megcsinálja ugyan a házi feladatot (amiből szinte minden napra jut az egész napos tanítás mellett!!!!!!!!), de szinte könyörögnöm kell, hogy vegye már elő a könyvet... A hétvégék mindegyike egy rémálom, mert tornyosul a házi feladat. Tavaly (elsőben) még én is mérges voltam, ha húzta az időt, hogy leüljön tanulni. Pedig jó képességű, okos, környezetismeretből versenyeket nyer, jól rajzol (versenyekre jár), táncol... Egy családias hangulatú iskolába járatjuk, ahol különben még jól is érzi magát. Mégis egy nyűg az egész.

Tavaly év végére kezdtem "felébredni", hogy A GYEREK NEM LUSTA, hanem FÁSULT!!! A Te lányoddal ugyanez lehet. És ez nem a Te hibád, legkevésbé az övé!!!!! Egyszerűen ezt teszi velük a túlzott mennyiségű tananyag, a nagy elvárások, az állandó megfelelés, az állandó fegyelmezés! Gondold csak meg: mi napi 8-10 óra munka után ki vagyunk bukva - felnőttként. Ők egész nap fegyelmezve vannak ugyanennyi időn át: reggel: "öltözz már! reggelizz! húzd a cipőd! induljunk már!". Az iskolában: "figyelj jobban! vedd elő a könyvet! áll be a sorba! ne hangoskodj! gyere a táblához! válaszolj a kérdésre!" És akkor még ezek után jön este otthon: "csináld a házit! gyakorolj! ne úgy írd, radírozd ki! egyed már azt a vacsorát! mosd meg a fogad!" stb.

Szóval oké, persze, vannak szabályok, amiket be kell tartaniuk, de a suli - hidd el! - sok nekik! Én már ott tartok, hogy sajnálom ezeket a kis gyerekeket!

Nekem több diplomám van, nem azért beszélek az oktatás ellen, mert magam sem tanultam, és így könnyebb. Egyszerűen az a meglátásom, hogy ami folyik az oktatás terén, az elképesztő!

Én most ott tartok a lányommal, hogy leültetem ugyan megcsinálni a házi feladatot, de nem bántom. Megértem őt, és ezt el is mondom neki. (Na, nem azt, hogy mi az őszinte véleményem az oktatási rendszerről!) Jutalmazom, dicsérem, és próbálom lazábban kezelni az egész iskola kérdést (nem vagyok olyan kapitányos vele), és igyekszem érdekessé tenni számára a tananyagot. Sok türelem kell hozzá és idő (amiből nekem speciel most alig van: 5 hete született a kisebbik lányom).

Viszont hidd el, hogy sajnos nagyon sokan tapasztaljuk, hogy éppen az iskola az, ahol a gyerek elveszíti a normális érdeklődését, a lelkesedését, és (ahogy itt már írta valaki) motiválatlan lesz. Ha még otthon is kiabálsz vele (amit sokan elkövetünk, amíg fel nem ocsúdik az ember!), akkor aztán végképp azt érzi majd, hogy a tanulás az egyik legrosszabb dolog a világon!

2016. máj. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!