Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? 9. osztályb...

Mi a véleményetek? 9. osztályban napi 45-60 percet tanulok maximum de azt is csak 2-3 napon a héten. A félévi átlagom 4,6 lesz. Szerintetek az jó?

Figyelt kérdés
?

2016. jan. 6. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Középiskolában ne az átlagodra koncentrálj ! 5 tantárgy van amiből éretségizni fogsz . Az utolsó két évben is csak ezen 5 tantárgy jegyét fogják megnézni a felvételikor .

FIgyelj a matekra egy idege nnyelvre a magyarra törire és egyválasztott tantárgy jegyére !

Próbálj valamiből többet beletenni akkor is ha az más nem szükséges tantárgyak rovására megy ! Arra gondolok hogy valamiből járj el versenyezni hogy 3.-ban az OKTV-én jelentős előnnyel tudj elindulni , az OKTV sok plusz pontot jelent felvételinél ha jó helyezést érsz el !

2016. jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen jó. Mondjuk sokkal többet tanulsz, mint én anno, de hát ki akarna lebeszélni.
2016. jan. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Durva, de én sokkal többet tanultam, egész életemben tanultam / tanulok kb., de rájöttem, hogy hülyeség. Gimiben végig kitűnő voltam, mindenhez értettem egy kicsit, de úgy istenigazából semmi nem érdekelt, így aztán elég nehéz volt a pályaválasztás is. Ha újrakezdhetném, én inkább aludnék ahelyett, hogy olyan kémia képleteket magoljak be, amiket ma már nem tudok értelmezni, felidézni. Szóval igaza van az előttem szólóknak, tökéletesen csinálod! :) Szerintem törekedj arra, hogy egészséges tinédzser legyél. Ez nem azt jelenti, hogy el kell hanyagolni a tanulmányaidat. Vedd komolyan, hiszen a gimnáziumi teljesítményed határozza majd meg a jövődet, de koncentrálj közben arra, hogy egyéniség - önmaad maradhass. Ez az egyik legfontosabb időszaka az életednek, ne érezd magad rosszul, ha néha inkáb aludnál egy nagyot vagy találkoznál a haverokkal. Néha sokkal többet tanulhatsz egy kiadós beszélgetésből a kortársaiddal, mint a tankönyvekből. :) Többet vesztesz, ha ezeket kihagyod. Ami a sulit illeti, szerintem tanuld azt nagyobb erőbefektetéssel, ami valóban érdekel, szelektálj kicsit a tudásanyag között - később úgyis rájössz majd, hogy nem lehet minden tudni. Én sajnos egy olyan középsuliba jártam, ahol lovak módjára hajtotak minket és elhittem, hogy azt, hogy milyen ember vagyok, az határozza meg, hogy hányast kapok egy dolgozatomra. Komolyan attól éreztem jól magamat, hogy ötöst kapok és rosszul voltam a négyestől is. Ez az egyetemen is így van, első félévben vagyok a vizsgaidőszak közepén, gondolom hetekig nyelem majd a könnyeimet, ha valamiből először megbukom, de agyból azért korrigálom valamelyest ezt a "hibát", és elkezdtem szeretni magamat más tulajdonságaimért is. Kérlek, ne ess bele ebbe a hibába, mint én. :) Csak ügyesen!
2016. jan. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!