Nagyon rosszul evő gyerekek anyukái, ti mit tesztek az alábbi helyzetekben?
Másfél éves a fiam, és nem hajlandó enni. Néha egy kis gyümölcsöt, vagy ha megszállja valami, akkor megeszik egy fél adagot abból, amit próbálok neki adni.A gyerekorvos szerint bár vékonyka, de még normál határon belül van.
Arra lennék kíváncsi, hogy ti hogyan csináljátok, például ha nem eszi meg a reggelit, akkor tízóraira is a reggelivel kínáljátok meg vagy a tízóraival? Van választási lehetősége? Mondjuk ezt vagy azt kér (természetesen nem a fél hűtő kipakolását értem ez alatt) ? Mit tesztek ha egyáltalán meg sem hajlandó kóstolni a felkínált ételt?
Ennyi idősen sokszor be kellett csapnom,hogy egyen valamit :(
Pl nagyon szerette a banánt. Így bármit adtam neki,ha nem kérte,mondtam hogy van benne banán is(még ha nem is édeset evett akkor is). 2 évesen kinőtte, de a darálthúsra még mindíg azt kell mondanom,hogy csirkehusi..pedig már 4 éves,de másképp nem eszi meg. Szerintem ha rossz evő,akkor a lényeg,hogy akármikor eszik,az tápláló legyen. Én pl ha nem reggelizett,akkor félretettem,becsomagoltam a reggelijét és rá 1-2 órára újra odaadtam neki. Legtöbbször jóízúen megette. Az ebéden kívűl,mindíg kiválaszthatta mit kér enni. Én is mindíg mást ennék.
Nagyon rosszul evő a gyerekem olyan másfél éves kora óta (ekkor jött egy hányós betegség, és ő, aki előtte mindent megevett, utána válogatni kezdett, de durván).
Van választási lehetősége, és van, amikor később visszakapja azt, amit nem evett meg (pl ebédre nem kell a husi meg a rizs, elteszem, és megmelegítem vacsorára). ha ekkor sem kéri, akkor ehet mást, hiszen mi is pl szendvicset eszünk és nem a déli maradékot.
már 5 éves, és sokszor kiszolgálja magát a hűtőből.
ez odáig jutott, hogy mindig van a hűtőben joghurt, ivójoghurt, mert ez az, amit mindig, minden körülmények között hajlandó elfogyasztani. meg a hamé gyümölcsös babakaját még most is bmikor :D néha veszek neki, ha pl utazunk, örömmel eszi.
nem erőltetem, én válogatós voltam/vagyok, és tudom, milyen az, amikor kényszerítik az embert, hogy megegye azt, aminek még pl a szagától is undorodik.
azt viszont megteszem, ha nagyon felhúz (pl az ő kérésére készült vmi, aztán mégsem hajlandó belekóstolni sem), hogy ha nem eszi, nincs más. ilyenkor jön a "nem eszel, nem sz@rsz!" ennyi.
A jó hírrel kezdem: 2 év 2 hónapos a fiam, és hihetetlenül sokat javult evésben 1,5 éves kora óta!
Akkoriban szinte semmit nem evett. Volt 1-2 étel amit fixen elé lehetett tenni, abból legalább csipegetett: tejfölös vagy paradicsomos tészta, túrós derelye, sültkrumpli. Ezen felül mindig próbálkoztam más ételekkel is, főzelékek, levesek, húsfélék (még a darált húsból készültek csúsztak legjobban).
Reggelire kakaót kapott, utána megkínáltam azzal amit én ettem (szendvics, vagy gabonapehely), ritkán kért belőle. 10órai gyümölcs, azt szereti szerencsére... Kekszet szoktam hozzá kínálni. Ebéd a fentiek, én egyfélét adtam, ha nem ette meg, így jártunk, tapasztalatom szerint ha egy valami nem evett meg, akkor másik 5 félét se (volt amikor kipróbáltam elkeseredésemben). Uzsonna joghurt, túrórudi, gyümölcs, müzliszelet - mikor mi. Vacsora az amit mi ettünk, az asztalhoz mindig odaültettük, volt hogy meg se kóstolta, volt hogy evett többet-kevesebbet. Itt se volt választási lehetőség.
Nálunk a bölcsi oldotta meg a dolgot. Ott nagyon is jól eszik, és mióta oda jár, itthon is szinte mindent hajlandó megkóstolni, és már többször eszik mint nem.
Vannak kis trükkjeim persze: krémleves és főzelékek levesgyönggyel: ő teheti bele minden kanálba, tetszik neki, így eszik. Sok mindent elvisz a ketchup vagy a majonéz. Sok mindent megeszik tejföllel. Próbálkozunk ;)
Amíg picik voltak a gyerekeim és nem azt ették, mint mi, addig az volt a gyakorlatom, hogy a gyerek szeme láttára én is ettem az ételéből. Ha nem ette meg az egészet, nem erőltettem. Ha valamit meg sem akart kóstolni, vagy egy falat után elutasította, általában nem tettem el későbbre, inkább megettem. De előfordult, hogy amikor elkezdtem enni, már ő is kért belőle és befalta :)
Amióta ehetik ugyanazt, amit mi eszünk, a legjobb csali az APA. Leül falatozni, és mindkét gyerekünk ott nyüzsög, hogy megkóstolhassák, amit eszik :) Máskor meg nem eszik a házi kolbászt, csak ha apa adja :) Illetve a kicsi mindent megkóstol, amit a nagy eszik, fordítva nem jellemző...
Választási lehetőség úgy működik, ahogy előttem is írták: érdemes többféle ételt a tányérra/asztalra tenni, hogy lássa, miből ehet.
Volt olyan is, hogy a kisfiam nem kérte az ebédet, egy falatot sem evett, ezért pár perc után kivettem az etetőszékből, mert volt, hogy még nem éhezett meg. Később már ő akart beülni az etetőszékbe és követelte az ebédet.
Ha nem voltam benne biztos, hogy egy (új) ételt meg fog enni, mindig volt B tervként valami korábban bevált étel is.
Fontosnak tartom megemlíteni, hogy az extrém válogatósság emésztési probléma jele lehet, érdemes bevetni egy kis probiotikumot, vitamin- és ásványianyag-kiegészítőt, hogy helyreálljon a pocakjában a rend, esetleg kivizsgáltatni ételintolerancia tekintetében.
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
Sajnos nem tudok rájönni, hogy mi alapján eszik. Neki nincs olyan, amit minden körülmények között megeszik kivéve talán a gyümölcsök. Nem tudok rajta eligazodni pl. egyik nap csak a répát hajlandó megenni a levesből, másik nap csak a krumplit. Egyszer csak húst eszik egyszer csak köretet.
Az apja nálunk is nagy segítség, mert amit apa eszik az biztos finomabb mint amit én adok neki :) Csak sajnos ő hétköznap csak vacsoránál van itthon.
Én mindig vele egyszerre eszek és ugyanolyat, mint Ő de az sajnos nem segít.
Kedves utolsó, leírnád nekem- akár privátban is- hogy milyen készítmények segíthetnek? Vitaminok stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!